Bratislava 19. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Líder opozičného liberálneho zoskupenia Sloboda a solidartia Richard Sulík sa prostredníctvom blogu pustil do šéfa Mosta-Híd Bélu Bugára, ktorému vyčíta, že dopustil rekonštrukciu vlády, keď predtým trval na predčasných voľbách. Sulík na margo rekonštrukcie vlády vyhlásil, že Béla Bugár, “večne vtipkujúci politik, si z voličov a zo všetkých slušných ľudí spravil vtip svojho života.”

Na snímke zľava podpredsedníčka SaS Jana Kiššová, predseda SaS Richard Sulík a podpredseda SaS Ľubomír Galko

Sulík sa vo svojom príspevku vrátil ku víkendovým diskusným reláciám. “Včera som bol s Bélom Bugárom diskutovať na Markíze a medziiným som sa dozvedel, že predčasné voľby chceme preto, že bažíme po moci. Možno by si mohli páni Bugár, Danko a Fico najskôr uvedomiť, ako sa oni zubami-nechtami držia stoličiek. Nesúrodá koalícia z pravičiarov, ľavičiarov, Maďarov a národniarov, ktorá navyše vznikla vďaka nedodržaným predvolebným sľubom, medzičasom neexistujúca parlamentná strana, desiatky korupčných káuz, stotisíc ľudí v uliciach, každý slušný politik by sa pratal kade ľahšie,” uviedol v úvode šéf SaS.
Obul sa najmä do Bugára, ktorého označil za “večne vtipkujúceho politika”, ktorý si z voličov a zo všetkých slušných ľudí spravil vtip svojho života. “Najprv jasne povie, že buď budú predčasné voľby, alebo Most odchádza z vlády, a potom sa pokútne odvoláva na akúsi tretiu vetu vo vyhlásení ako nejaký šmejd,” napísal Sulík s tým, že Bugár je poslancom približne 26 rokov a mal tak byť morálnou autoritou v parlamente, a takto je len “obyčajný zradca”, bez hodnôt, bez svedomia, bez presvedčenia, zato s ochrankou.
“Ale že vraj opozícia baží po moci. Dovolím si pánovi Bugárovi pripomenúť, ako nás pred siedmimi rokmi vydierali naši koaliční partneri SDKÚ, KDH a Most a my sme radšej obetovali naše stoličky a tú moc, po ktorej údajne tak bažíme, a rozhodli sme sa konať podľa nášho presvedčenia,” pripomenul Richard Sulík.
Dodal, že zatiaľ čo Bugár jeho a všetkých slušných občanov sklamal, Andrej Danko ho vraj dokonca pobavil. “S obľubou vyzýva ľudí, aby si predstavili „Sulíka ako premiéra, Kollára ako predsedu parlamentu a Matoviča ako ministra financií“. Nuž, vylučujem, že ja ako premiér by som vláčil k Merkelovej mladú slečnu s kontaktmi na taliansku mafiu, prezlečenú za hlavného štátneho radcu, a rovnako vylučujem, že by som býval v byte daňového podvodníka. Silne pochybujem, že Boris Kollár by bozkával výložky a mal problém „o tomtom“ povedať dve súvislé vety a neviem si predstaviť, že Igor Matovič by vytiahol smiešny graf, podľa ktorého klesla cena plynu o 90 percent,” kontroval Dnakovi Sulík.
Podľa Sulíka zo súčasnej opozície zbytočne robia strašiakov. “Chápem, veď čo majú iné povedať. Ale nie je to tak. Dokážeme spolupracovať, dokážeme spoločne postupovať, ale z podstaty veci vyplýva, že medzi politickými stranami je prirodzená súťaž o priazeň voliča. Nepoznám prostredie so silnejšou konkurenciou, ako politiku, veď ani Smer, SNS a Most sa pred voľbami nebratali. Dôležité je, že si po voľbách dokážeme sadnúť, spraviť korektné dohody a tieto dodržať. A na tom pracujeme.”
 
Príspevok Sulík: Kto tu v skutočnosti túži po moci? Veď my sme dovolili pád vlády, len aby sme nešli proti svedomiu zobrazený najskôr Hlavné správy.