Bratislava 31. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)
 
Nedávna návšteva amerického ministra zahraničných vecí USA Pompea v Bratislave, predznamenala, že minister Pompeo, bývalý šéf zločineckej CIA , prišiel na Slovensko intenzívne rokovať o prítomnosti vojakov jeho krajiny na našom území a Miroslav Lajčák s ním preberal posledné detaily tejto bezpečnostnej dohody medzi USA a SR. Už vtedy som upozorňoval na nebezpečenstvo prijatia takejto dohody aj na skutočnosť, že ministerstvo „Lajčákovych“ vecí, pred verejnosťou obsah tejto dohody zatajuje. Zodpovedne sa k veci postavilo ministerstvo obrany ktoré patrí SNS a dalo vyhlásenie, v ktorom dohodu kritizovalo a predseda Danko dokonca pohrozil vystúpením z koalície

Na snímke Marian Kotleba

Tiež som videl nádej, že ak do druhého kola postúpi pronárodný kandidát Harabin, ktorý ako jediný jasne deklaroval, že si vezme právomoci prezidenta v zahraničnej politike späť, tak takúto zmluvu, rovnako ako istanbulský a utečenecký pakt vypovie. Harabin tiež ako jediný deklaroval, že hneď po nástupe príjme demisiu Miroslava Lajčáka.
Predseda SNS Andrej Danko, prezieravo zhodnotil, že v prezidentských voľbách nemá šancu uspieť a tak bez rečí nekandidoval ani nepostavil iného straníckeho kandidáta, aby netrieštil národnu scénu. Na rozdiel od Kotlebu, ktorý kandidovať musel s detinským odôvodnením, že Harabin nenahral nejaké video. Tým vydláždil cestu do druhého kola kandidátom, ktorí sa obaja vyjadrili že americkú ponuku by sme mali prijať. Je smutné že pronárodný kandidát neprešiel práve pre 10 % národných voličov, ktorých viaže Kotleba a ten ich použil na to, aby uvoľnil cestu do prezidentského paláca kandidátom s opačnými hodnotami.
Kotlebove vyplakávanie, že Lajčák s nimi nerokoval na branno-bezpečnostnom výbore a poslal len nejakých zástupcov, ktorí im zo zmluvy nič neodtajnili, je preto pokrytecké. Pretože sami podrazili toho, kto by takúto zmluvu aj s Lajčákom okamžite odvolal. Či tak urobili kotlebovci pre svoju politickú krátkozrakosť, alebo po dohode so Smerom nie je zatiaľ známe, no jedna možnosť horšia ako druhá. Nuž a v prípade krátkozrakosti Mariána Kotlebu, treba povedať, že i nevedomá zrada je zradou a v prípade kupčenia v tejto veci so Smerom už zbytočne niečo dodávať.
 
Vo videu predstavitelia ĽSNS informujú, že im nebolo v parlamentných výboroch umožnené oboznámiť sa s obsahom americko-slovenskej obrannej dohody.
 

 
Príspevok Suleiman: Kotlebovci teraz vyplakávajú že nám tu Lajčák zriadi americké základne, pritom to boli oni, kto posunul Šefčoviča do druhého kola na úkor Harabina zobrazený najskôr Hlavné správy.