Praha 14. decembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA-Marko Erd)

Šéf politického hnutia Sloboda a priama demokracia Tomio Okamura na svojom účte na Facebooku zdieľal výrok, ktorý v jednom z rozhovorov povedala česká speváčka Lucie Bílá. Týkal sa Českej republiky a uzatvorenia hraníc. A čo si o názore zlatej slávice myslí šéf SPD?

Na snímke česká speváčka Lucie Bílá

Obľúbená česká speváčka poskytla rozhovor denníku Právo, v ktorom uviedla, že by si priala „zamknuté hranice“.

„Žijeme v nádhernej krajine, ktorú by som nevymenila za žiadnu na svete. Je naša a nemali by sme sa o ňu len tak s niekým deliť. Veľmi by som si priala, aby boli naše hranice zamknuté na sto zámkov. Česko je náš domov, naše hniezdo, naše zázemie,“ uvádzalo sa na obrázku, ktorý Okamura pripojil k svojmu statusu.

A pokiaľ ide o to, čo napísal sám šéf SPD, vyjadril sa nasledovne: „Súhlasíte s Luciou Bílou? My áno. Česká republika na 1. mieste. Krásny advent!“

Reakcie na sociálnej sieti

Odozva na politikov status na seba nenechala dlho čakať. Ľudia Okamurovi písali, že s ním aj s Luciou súhlasia.

„Krásne povedané, súhlas,“ uvádzal jeden komentár a aj ďalší sa niesol v podobnom duchu: „Súhlasím! Nesúhlasiť môže len osoba, ktorá nemá rada svoju vlasť a slobodu.“

A aj ďalší ľudia písali, že sa „nechcú o svoju krajinu deliť so žiadnymi ekonomickými migrantmi“.

„To si želá u nás každý normálne mysliaci človek. Neviem si predstaviť žiť tu v strachu, čo bude zajtra. Hranice je potrebné zavrieť. Kto bude chcieť von, nech je mu dopriate. Žiť v pokoji v našej krásnej krajine, prajem zo srdca všetkým rozumným a dobrým ľuďom,“ vyjadrila sa ďalšia užívateľka.

Našlo sa ale aj niekoľko jedincov, ktorí s Bílou nesúhlasili a dokonca si neodpustili ironický komentár:

„Áno, zamknite na sto zámkov, zahoďte kľúče, postavte železnú oponou a môžete znova nadšene emigrovať. To to zas tak dlho netrvalo. Samozrejme nechcem v Česku islam, normálny človek ho nechce v žiadnej krajine. Ale z úst niektorých ľudí to znie dosť pokrytecky … “

SPD a postoj k migrácii

Politická strana SPD na čele s Tomio Okamurom je všeobecne známa svojimi tvrdými výrokmi na adresu islamu a migračnej politiky Európskej únie. Jej členovia sa dlhodobo vyjadrujú proti prijímaniu migrantov z moslimských krajín do Českej republiky.

Už v minulosti šéf SPD Tomio Okamura niekoľkokrát uviedol, že jeho strana nechce, „aby sme dopadli rovnako ako islamizovaná západná Európa, kde sa mnohokrát ľudia boja vyjsť na ulicu, aby ich nepobodali či nezavraždili imigranti“.

„Odmietame masovú imigráciu a požadujeme možnosť kontroly našich hraníc, aby sa sem nemohli dostať nelegálne imigranti a teroristi. Chránime našu vlasť, chránime českých občanov, chránime Vaše rodiny, Vaše deti, Vašich priateľov a Váš majetok, „napísal v minulosti na svojom Facebooku Okamura.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj