Piešťany/Trnava 14. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)
 
Na Okresnom súde v Piešťanoch pokračovalo v stredu súdne pojednávanie vo veci vyplatenia odmien jednému z bývalých členov manažmentu piešťanského letiska. Súd ešte v septembri rozhodol na základe žiadosti právnych zástupcov Letiska Piešťany, a. s., že vo veci budú vypočutí aj Tibor Mikuš, bývalý predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), ktorý je majoritným podielnikom spoločnosti, Juraj Štaffa, bývalý zamestnanec Úradu Trnavského samosprávneho kraja, člen predstavenstva a ďalší svedkovia. Na súdne pojednávanie sa však nedostavili

Ilustračné foto

“Na predchádzajúcom pojednávaní sme trvali na vypočutí bývalých členov vedenia letiska, ktorí opakovane podpísali uznania finančných záväzkov, aby sa vyjadrili k uznaniu záväzkov a súd nám v tejto veci vyhovel,” vysvetlila právna zástupkyňa letiska Katarína Bruncková. Z dôvodu ich neprítomnosti bolo pojednávanie odročené a bývalí členovia budú pod hrozbou finančnej sankcie predvolaní súdom na nasledujúce pojednávanie, ktoré sa bude konať v januári.
Predmetom súdneho sporu je vyplatenie vysokých odmien pre bývalého člena predstavenstva piešťanského letiska a súčasného hlavného kontrolóra mesta Trnava Vladimíra Krátkeho. Ten žiada od spoločnosti vyplatenie odmien vo výške 38.000 eur, spolu s ďalšími poplatkami by celková suma vyplatenej odmeny mala predstavovať takmer 50.000 eur. Letisko Piešťany, a. s., vedie aj ďalšie súdne spory týkajúce sa vyplatenia odmien bývalému vedeniu. Informoval Jaroslav Vacek z odboru komunikácie Úradu TTSK.
 
Príspevok Súdny spor o vysoké odmeny na letisku odročili, svedkovia neprišli zobrazený najskôr Hlavné správy.