Bratislava 6. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Rozšírené kompetencie Súdnej rady SR sa odrazia v jej rozpočte na rok 2018. Ten vzrastie o takmer tretinu, na 781.000 eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu verejnej správy na najbližšie tri roky, ktorý v stredu (4.10.) zverejnilo ministerstvo financií.
Snímka zo zasadnutia Súdnej rady SR

Celkové výdavky Kancelárie Súdnej rady SR majú medziročne vzrásť o 180.000 eur (29,9 percenta). “Návrh rozpočtu na rok 2018 reflektuje legislatívne zmeny v oblasti justície, ktorými sa od 1. júla 2017 značne rozšírili kompetencie Kancelárie Súdnej rady a samotnej Súdnej rady,” ozrejmila jej hovorkyňa Veronika Müller.
Plnenie nových zákonných povinností je pre Kanceláriu Súdnej rady SR podľa hovorkyne spojené s výrazným navýšením výdavkov. Tie sú nevyhnutné na personálne, finančné a materiálno-technické zabezpečenie činnosti, napríklad v oblasti disciplinárnych konaní sudcov, hromadných výberových konaní na funkciu sudcu a hodnotenia sudcov.
Časť potrebných prostriedkov bola vďaka operatívnemu prístupu ministerstva financií poskytnutá Kancelárii Súdnej rady SR formou rozpočtových opatrení už v tomto roku, priblížila Müller. “Očakávame, že v rozpočte na rok 2018 bude opätovne zohľadnené zvýšenie výdavkov v súvislosti s riadnym zabezpečovaním nových kompetencií v budúcom roku vrátane personálneho posilnenia Kancelárie Súdnej rady,” doplnila.
Súdna rada sa vďaka zvýšenému rozpočtu bude môcť najmä personálne posilniť. Mzdové výdavky by mali vzrásť z 346.000 eur rozpočtovaných pre tento rok na 481.000 eur v roku 2018. Kapitálové výdavky má Kancelária Súdnej rady naplánované podľa návrhu rozpočtu na 5730 eur, medziročne sa nemenia. Použité by mali byť na nákup kancelárskej techniky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.