Berlín/Paríž 18. novembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Michel Euler)
 
Na oficiálnych akciách sa nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Emmanuel Macrona predvádzajú ako “najlepší priatelia,” aj keď nimi vôbec nie sú, píše Süddeutsche Zeitung

Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron (vpravo) a nemecká kancelárka Angela Merkelová

Túto fotografiu videli všetci, píše denník. Kancelárka SRN a prezident Francúzska sa drží za ruky a niečo si šepkajú ako “najlepší priatelia”.
Fotografia bola zhotovenána pamätnej akcií na počesť ukončenia Prvej svetovej vojny. Potom bola zverejnená po celom svete. Publikovali ju všetky noviny, na internete a v televízií ju videli milióny ľudí. Väčšina z nich má za to, že takéto vzťahy medzi európskymi lídrami sú vynikajúca vec.
Môže to súvisieť s tým, že ľuďom veľmi chýbajú dobré správy, ktorých v poslednej dobre nie je veľa, domnieva sa nemecký denník. Veď hlavy štátov ako napríklad Trump, Putin, Erdogan alebo Bolsonar „kričia, nadávajú, správajú sa neslušne a podnecujú nenávisť pri každej príležitosti.“ S ohľadom na tieto konflikty by trochu priateľstva neuškodilo. Dokonca aj keď Merkelová a Macron nie sú až taký „dobrí priatelia.“
Naopak, často sa sporia, napríklad ohľadom digitálnej dane, európskej armády alebo spoločného rozpočtového plánu pre Európu. “Je to ale normálna vec, veď sú to politickí partneri. Takže podobné zábery nielen povzbudzujú, ale tiež ukazujú hlavám štátov, ktorí radi nadávajú, že sa dá správať inak, “píše na záver Süddeutsche Zeitung.
 
Príspevok Süddeutsche Zeitung: Macron a Merkelová len predvádzajú priateľstvo zobrazený najskôr Hlavné správy.