Bratislava 26. októbra 2018 (HSP/Foto: screenshot youtube)
 
“Ja na mieste prezidenta po týchto zisteniach, čo mám ja, by som odstúpil a vzdal sa politickej kariéry a odišiel na päť rokov do USA alebo Izraela”

Na snímke sudca Miroslav Radačovský

Sudca Okresného súdu v Poprade Miroslav Radačovský po pojednávaní, na ktorom dnes rozhodol, že prezident nadobudol sporný pozemok Francovcov nezákonne a musí ho vrátiť, pre TA3 povedal:
„Keby ja som bol prezidentom republiky a sudca, ktorýkoľvek iný, by zistil všetky skutočnosti a súvislosti tak ako ja, vzdám sa funkcie prezidenta republiky, nebudem sa uchádzať o žiadnu inú politickú funkciu, odídem do štátu, kde sa cítim dobre, napríklad do Spojených štátov amerických alebo Izraela a pozor, tým nechcem tvrdiť, že si vysoko nevážim americký alebo židovský národ, ale takto by som konal ja,“ zopakoval Radačovský.

Pojednávanie v kauze o pozemok v hodnote milión eur prebiehalo na Okresnom súde v Poprade bez prítomnosti prezidenta Kisku. Okolo piatkového poludnia sudca vyriekol verdikt, že “výlučným vlastníkom pozemkov je Ján Franc”.
„Dôvod, prečo súd takto rozhodol, je, že čo sa týka skutkových zistení, je absolútne zrejmé a nespochybniteľné, že pán doktor Franc nadobudol tieto pozemky od svojho otca na základe darovacej zmluvy. On aj jeho otec sa správal k týmto pozemkom ako vlastník, pretože ich dal aj do nájmu, a nemožno teda konštatovať, že šlo o nedbalého vlastníka,“ konštatoval sudca.
“Je to úľava, pretože kdekoľvek sme išli, nás odbili. Celá táto záležitosť je jeden veľký podvod, v ktorom sa ešte ďalšie vyšetrovanie bude viesť,“ zhodnotil verdikt súdu Franc. Na pojednávaní bola aj mama žalobcu Anna Francová, ktorá veľmi ťažko prežívala celý spor. „Manžel to dostal ako dar a my sme to dali potom nášmu synovi. Bolo to veľmi smutné, nič falošné sme nerobili, žijeme čestne. Teraz som spokojná, že sa na súde robia poriadky,“ zhodnotila. Ako dodala, bola veľmi prekvapená z toho, že to prezident nechal zájsť až do takéhoto stavu.
 
Príspevok Sudca z pozemkovej kauzy prezidenta Kisku naznačil, že prezident by mal odstúpiť a prestať byť politicky činný. “Mal by odísť tam, kde sa cíti lepšie” zobrazený najskôr Hlavné správy.