Bratislava 6. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto: Screenshot Facebook PZ SR)

Okresný prokurátor dnes navrhol vziať do väzby mladšiu, 14-ročnú Danielu, jednu z útočníčok, ktoré šikanovali v Krompachoch rovnako starú školáčku. Sudca jeho žiadosti vyhovel. Jej spolupáchateľka, 17-ročná Vlaďka, je stíhaná na slobode. Informovala o tom televízia Markíza vo svojom spravodajstve.
Šikanovaie medzi mladými dievčatami

Vyšetrovateľ ich obvinil z výtržníctva a ťažkej ujmy na zdraví. “Ako ľutujem, čo sa stalo, nemuselo sa to stať. Stalo sa to preto, ako ja som mala svoj dôvod, ja som sa hádala s tou Mimou aj pár dní predtým. A Daniela neviem, ona svoj dôvod nepovedala,” opísala 17-ročná útočníčka.
“Návrh na vzatie do väzby okresný prokurátor odôvodnil obavou z pokračovania v trestnej činnosti,” uviedol hovorca Krajskej prokuratúry Košice Milan Filičko.
Daniela podobný čin spáchala už začiatkom roka, keď mala 13 rokov. Ako maloletá však nemohla byť odsúdená. Počas bitky v Krompachoch mala 14, a teda ako mladistvá už súdená byť môže.
Sudca Okresného súdu v Spišskej Novej Vsi nakoniec vyhovel žiadosti prokurátora. Po vyše dvojhodinovom výsluchu policajti 14-ročné dievča odviedli do väzenia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.