Bratislava 2. mája 2018 (HSP/Foto:TASR – Michal Svítok)
 
Krajský súd zaviazal Alojza Hlinu zverejniť na našom portáli ospravedlnenie za jeho výroky obsiahnuté v článku Výzva pre klientov nebankových spoločností Pohotovosť a Ex-credit. Toto ospravedlnenie vám prinášame v plnom znení

Na snímke predseda KDH Alojz Hlina

Vážený pán Ing. Jozef Burian,
Dňa 22/7/2013 o 9:50 hod. som na svojom blogu http://alojzhlina.blog.sme.sk/ uverejnil nepravdivé tvrdenie, že ste človek s kariérou úžerníka.
Nepravdivé tvrdenie, že máte kariéru v úžerníckých nebankovkách som zopakoval na verejnom zhromaždení, ktoré sa konalo na môj podnet dňa 23/07/2013 o 11:00 hod. pred Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Následne dňa 1/8/2013 som na internetovej stránke Tlačovej agentúry SR www.tasr.sk/ uverejnil nepravdivé tvrdenia, že ste krstným otcom úžerníckych spoločností na Slovensku, že ste vlastnili nebankovú spoločnosť Pohotovosť a pôsobili ste v nej, a že ste zmarili pozmeňovací návrh Vašich vlastných poslaneckých kolegov, ktorí navrhovali jednoduchú prospotrebiteľskú úpravu zmlúv, čím ste pomohli vytvoriť kapitál úžerníckych firiem a spustiť úžernícky klondike. Tieto nepravdivé tvrdenia som rovnakého dňa , teda 1/8/2013 uverejnil taktiež na internetovej stránke http:/www.hlavnespravy.sk/. Všetky vyššie uvedené tvrdenia, ktoré som o Vašej osobe verejne uvádzal a verejne rozširoval sú nepravdivé, a preto sa Vám za ich verejné uvádzanie a verejné rozširovanie ospravedlňujem.
S úctou,
„Alojz Hlina“
 
Príspevok Súd zaviazal Hlinu ospravedlniť sa Jozefovi Burianovi za nepravdivé tvrdenie zobrazený najskôr Hlavné správy.