Sedemnásobný majster sveta sa už viac ako tri roky zotavuje z hororového pádu na lyžiach vo francúzskom stredisku Meribel. V osudný deň sa Michal s rodinou a blízkymi priateľmi dostal mimo vytýčenú zjazdovku na skaly a pri páde si poranil hlavu. Výsledok? Život bývalého jazdca Ferrari už nebude ako nikdy predtým a fanúšikovia ho možno už nikdy neuvidia na verejnosti.

Týmto sa pre bohatú rodinu nezačali len starosti s rekonvalescenciou Michaela, ale aj boj o ochranu súkromia, či ustráženie informácii ohľadom jeho zdravotného stavu. Schumacherovci sa preto pustili do súdnych vojen s médiami, ktoré často uverejňovali nepravdivé informácie. Najďalej zašiel magazín Bunte, ktorý na titulke v decembri 2015 vydania hlásil: „Zázrak na Vianoce. Michal Schumacher už chodí.“ Rodina ihneď zažalovala vydavateľstvo a jej právnik musel tieto fámy vyvracať na súde. „Nie je pravda, že Michael môže chodiť,“ uviedol veci na pravú mieru počas súdu v septembri 2016 právnik Felix Damn. A to bola pravdepodobne posledná overená a zaručene pravdivá správa o stave bývalého pilota F1.

Ako informuje Express, Michaelova manželka Corinna nechcela, aby sa správy o zdravotnom stave jej manžela dostali na svetlo sveta. Požadovala teda obmedziť prístup  do pojednávacích miestností médiám, keď sa bude očisťovať meno Schumacherovcov. Vyhoveli jej. Pravda možno zostane navždy skrytý. Súd s periodikom by mal vyvrcholiť  7. apríla a v hre je aj odškodné 100-tisíc eur pre Michaela.