Bratislava 20. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Súd s obvineným v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Zoltánom A. pre podvod na daniach v stredu opätovne odročili. Z pojednávania bola vylúčená verejnosť, “pretože si to vyžaduje iný dôležitý záujem obžalovaných”

Na snímke uprostred obžalovaný Zoltán A. v sprievode členov Zboru justičnej a väzenskej stráže

Sudkyňa Okresného súdu (OS) Bratislava V rozhodovala v neprítomnosti Zoltána A. Ten spolu s Jánom M., ktorý sa na pojednávanie dostavil, čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu. Počas pojednávania sudkyňa vypočúvala niekoľko svedkov.
V tomto prípade im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk má Zoltán A. nedoplatok na daniach vyše milióna eur. Pojednávanie odročili už v decembri.
Zoltán A. bol v prípade vraždy Jána Kuciaka označený za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľom skutku. Ako jediný zo štvorice obvinených má spolupracovať s políciou. Práve on mal označiť za objednávateľa vraždy kontroverzného podnikateľa Mariana K., ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný v inom prípade.
 
Príspevok Súd s obvineným v prípade vraždy Jána Kuciaka pre podvod na daniach opäť odročili zobrazený najskôr Hlavné správy.