Bratislava 26. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Rusko bol vzatý do väzby z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov
Sudca Okresného súdu (OS) Bratislava II vo štvrtok večer rozhodol, že exminister Pavol Rusko bude stíhaný väzobne, a teda zostáva za mrežami. TASR o tom informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. O vzatí do väzby sa rozhodovalo na neverejnom zasadnutí a novinári nemali prístup do budovy súdu.
Na snímke vpravo bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva SR Pavol R. prichádza z cely predbežného zadržania na Okresný súd Bratislava II

Obvinený Pavol Rusko bol vzatý do väzby z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. Voči štvrtkovému rozhodnutiu súdu podal sťažnosť ako obvinený Pavol Rusko, tak aj prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave, keďže ten žiadal aj dôvod takzvanej útekovej väzby.
Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave podala návrh na väzbu exministra Pavla Ruska Pre TASR to uviedol jeho obhajca Marek Para. Ako doplnil, prokuratúra sa obáva, že by sa obvinený Pavol Rusko mohol vyhýbať trestnému stíhaniu a ovplyvňovať svedkov či spoluobvinených. Rozhodnutie prokuratúry ešte neznamená, že Pavol Rusko do väzby aj naozaj pôjde. O tom môže rozhodnúť iba súd.
Michal Šúrek z Krajskej prokuratúry v Bratislave v stredu (25.10.) uviedol, že polícia na KP BA doručila spisový materiál spolu s podnetom k návrhu na vzatie do väzby obvineného exministra Pavla Ruska.
Portál sme.sk v pondelok (23.10.) priniesol informáciu, že vyšetrovanie bolo začaté na základe trestného oznámenia bývalého šéfa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.
Pavol Rusko mal byť podľa portálu podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Podľa medializovaných informácií okrem Pavla Ruska čelia obvineniu aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a Mikuláš Č.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.