Bratislava 2. júla 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
V priestoroch Bratislavského hradu v piatok slávnostne predstavili novú hradnú kaplnku. Vysvätil ju bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský. Kaplnka bola zasvätená Sedembolestnej Panne Márií – patrónke Slovenska.

Snímka z vysvätenia novej kaplnky na Bratislavskom hrade.

V novej kaplnke, ktorá sa nachádza v priestoroch bývalej Hudobnej sály, sa budú pri príležitosti významných sviatkov konať sväté omše.
Na Bratislavskom hrade bola kaplnka už v polovici 16. storočia. Keď však v roku 1802 hrad pridelili vojenskej správe, kaplnka zanikla a stali sa z nej ubytovacie priestory pre vojakov. Po viac ako 200 rokoch sa na Bratislavský hrad Hradná kaplnka znovu vracia.
 
Danko verí v koniec teatrálneho cirkusu liberálnych hodnôt
Z novej kaplnky je nadšený aj predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý ju oficiálne otváral. “Po viac ako 200 rokoch má opäť Bratislavský hrad kaplnku. Keď som prvýkrát prešiel priestory Bratislavského hradu, cítil som, že urobím všetko pre to, aby tu bolo miesto – kaplnka, kde sa dá sadnúť, pokloniť sa, porozmýšľať, odpustiť a poprosiť o odpustenie,” uviedol.
Dodal, že verí, že kaplnka sa stane miestom, ktoré pomôže všetkým nájsť správnu cestu. “Verím, že sa politika zmení a nebude to už teatrálny cirkus liberálnych hodnôt, ale že to bude to, na čom má byť Slovensko postavené, a to je kresťanská viera. Oddnes má hrad svoju dušu.”
 

 
Podľa Matoviča je Dankovi kaplnka ukradnutá
Ku novo otvorenej kaplnke sa vyjadril aj šéf opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič, ktorý pri tejto príležitosti citoval slová komentátora Hudáka z Denníka N: “Aj pre najnezorientovanejšieho pozorovateľa našej politickej scény musí byť očividné, že Andrejovi Dankovi je kaplnka na hradnom vŕšku ukradnutá… Ak by jeho strane pomohli v predvolebnom rébuse percentuálnych ziskov hlasy turistov, neváhal by ju prerobiť na kebabáreň.”

Matovič dodal na adresu šéfa SNS, že “v nedeľu sa pomodlí a pokloní v kaplnke, aby mohol v pondelok ukradnúť z ďalšieho tendra, a v utorok v tej istej kaplnke poprosiť o odpustenie.”
 


 
Príspevok Súčasťou Bratislavského hradu je po 200 rokoch kaplnka: Danko dúfa, že pomôže k zmene “teatrálneho cirkusu liberálnych hodnôt”. Matovič reagoval svojsky zobrazený najskôr Hlavné správy.