Šrínagar 18. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Altaf Qadri)
 
Najmenej štyria vojaci prišli o život v pondelok v prestrelke so vzbúrencami v indickej časti Kašmíru, informovala agentúra DPA. “Štyria vojaci zahynuli počas prestrelky a jeden ďalší utrpel zranenia,” oznámil príslušník polície

Ilustračné foto

Vojaci podľa úradov vypálili varovné výstrely a povstalci paľbu opätovali, čím začali prestrelku v oblasti 40 kilometrov južne od Šrínagaru, hlavného mesta zväzového štátu Džammú a Kašmír.
Vo štvrtok pri bombovom útoku v tejto oblasti zahynulo 44 príslušníkov indickej polovojenskej polície, pripomína DPA. India z útoku viní Pakistan. Vládne jednotky začali v spornej oblasti rozsiahle pátranie po militantoch.
India má podľa odhadov v Kašmíre 500.000 vojakov. Himalájsky región je rozdelený medzi Indiu a Pakistan od roku 1947, keď obe krajiny v získali nezávislosť od Británie. Islamabad i Naí Dillí si nárokujú celý Kašmír, v ktorého indickej časti bojujú povstalci od roku 1989 za nezávislosť alebo pripojenie k Pakistanu. Povstanie si už vyžiadalo desaťtisíce životov.
 
Príspevok Štyria vojaci prišli o život v prestrelke s kašmírskymi povstalcami zobrazený najskôr Hlavné správy.