Yountville 10. marca 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lauren Victoria Burke)
 
V kalifornskom ústave starostlivosti o vojnových veteránov vypukla v sobotu dráma, keď muž so strelnou zbraňou zadržiaval tri zamestnankyne zariadenia ako rukojemníčky. Nikto zo štvorice incident neprežil, informovala v sobotu agentúra AP.

Ilustračné foto –
americký policajný dôstojník hliadkuje na Kapitole po jeho evakuácii.

Muž zadržiaval rukojemníčky v ústave takmer osem hodín bez akejkoľvek komunikácie s políciou, zatiaľ čo zásahový tím uzavrel oblasť. Po vniknutí do objektu polícia našla mŕtve telá útočníka a troch žien.
Obete boli zamestnankyne neziskovej organizácie poskytujúcej liečbu veteránom vojny v Iraku a Afganistane ohľadne posttraumatického stresového syndrómu.
Guvernér štátu Kalifornia Jerry Brown a jeho žena Anne vyjadrili sústrasť priateľom a rodinám žien.
Polícia identifikovala strelca, ktorý v piatok zabil v ústave pre vojnových veteránov v kalifornskom meste Yountville tri pracovníčky. Ide o 36-ročného bývalého vojaka Alberta Wonga. Po rukojemníckej dráme ho takisto našli mŕtveho, informovala v sobotu agentúra AP.
Wong bol zaradený do programu na liečenie posttraumatickej stresovej poruchy. Z programu ho však vyradili.
Dve z jeho obetí, 29-ročná Jennifer Gonzalesová a 42-ročná Jennifer Golicková, boli terapeutky, ktoré sa starali o veteránov trpiacich posttraumatickou stresovou poruchou v rámci programu Pathway Home. Treťou obeťou je Christine Loeberová, riaditeľka tohto programu.
Podľa AP Albert Wong aktívne slúžil v americkej pechote od mája 2010 do augusta 2013. Jeden rok pôsobil aj v Afganistane. Získal viacero vyznamenaní za svoju službu.
 
Príspevok Štyria mŕtvi pri rukojemníckej dráme v americkom ústave pre vojnových veteránov, polícia zadržala útočníka zobrazený najskôr Hlavné správy.