Bola nedeľa 14. apríla 2013, krátko pred jedenástou večer. Právnička Ľubica Kolesárová sa vracala po víkende z Poltára od mamy a svoje auto odstavila neďaleko bytovky na Zohorskej ulici v Bratislave.

Ešte krátko predtým telefonovala s mamou, že už vchádza do Bratislavy, no ku svojmu vchodu už nedošla. Pred domom na ňu zaútočil neznámy muž a podľa polície ju dobodal dvadsiatimi štyrmi ranami nožom. Jedenásť hodín po útoku právnička zraneniam podľahla.

„To nemohol byť človek, čo dcérku dokázal toľkokrát bodnúť nožom. Chcem sa mu raz pozrieť do očí. Neverím však, že vraždu polícia vyšetrí a podľa mňa ju asi ani nemôžu vyšetriť,“ zamýšľa sa nešťastná mama právničky Marta Vrabcová.

Obetavá žena vychováva vnúčika Jakubka, ktorý len niekoľko mesiacov pred smrťou mamy stratil aj otca, tiež známeho advokáta Juraja Kolesára (†55). Odborníka na trestné právo našli zastreleného v roku 2011 v kúpeľni ich bytu aj s listom na rozlúčku.

Marta Vrabcová si myslí, že jej dcéra vraha spoznala, pretože podľa pitevnej správy mala vystrašený výraz v tvári a asi to celé malo dopadnúť inak. Možno ju mal len zastrašiť, ale keď ho spoznala, brutálne ju dobodal. „S prácou sa mi dcéra nikdy nezdôverovala. Neskôr som zistila, že moja Ľubka mala tri dni po smrti svedčiť proti Salmanovcom na súde,“ povedala mama nebohej.

Vie aj to, že jej dcéru niekto sledoval, keď sa autom s priateľkou vracala do Bratislavy.

„Ľubica sa priateľke zdôverila, čo ju trápi. Vraj sa vezie vo vlaku, z ktorého sa už nedá vystúpiť,“ smutne povzdychla.

Vnúčika vychováva sama

 

Malého Jakubka vychováva už od jeho 2,5 roka v dome v Poltári. A stále sa veľmi bojí aj o svoj i jeho život. „Vrah nevie, že ja naozaj nič netuším,“ hovorí.

Jakubko je podľa nej veľmi šikovný, dobre sa učí, je veľmi inteligentný i vyspelý. So starou mamou sú na seba veľmi naviazaní.

„Volá ma mama Marta. Prosím boha, aby som bola ešte zdravá a mohla ho vychovať do dospelosti,“ dodáva, no pre istotu sa rok po smrti dcéry aj poistila.

„Príbuzní, ktorí nemajú deti, mi povedali, že oni by Jakubka adoptovali. Už sme u notára spísali aj zmluvu o adopcii, takže viem, že Jakubko bude zabezpečený.“