Bratislava 7. decembra (TASR)

Štvrtý mobilný operátor 4ka eviduje 300.000 zákazníkov. Aktuálne vlastnou mobilnou sieťou pokrýva už viac ako 66 % obyvateľstva Slovenska.

Operátor pokračuje v zahusťovaní 4G siete do konca roka predpokladá pokryť vlastnou sieťou 70 % obyvateľstva SR. Okrem novo pokrytých miest operátor neustále zahusťuje aj lokality, kde už svoju 4G sieť má.

Ilustračné fotoIlustračné foto

„Najnovšie sa nám podarilo plne pokryť 4G sieťou mestá Hurbanovo, Mojmírovce, Myjava, Stará Ľubovňa, Šurany a Tomášov. Naša rýchla 4G sieť je už dostupná aj pre obyvateľov Stropkova, Tvrdošína a Zemianskych Kostolian,“ povedal technický riaditeľ pre mobilnú sieť SWAN Mobile, a. s., Patrik Kollaroci.

Plné pokrytie signálom 4G siete 4ky majú v súčasnosti k dispozícii obyvatelia viac ako 150 miest a obcí po celom Slovensku.

Spoločnosť SWAN Mobile, a. s., získala v tendri licenciu na 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz. V súčasnosti prevádzkuje a naďalej buduje plnohodnotnú mobilnú 4G sieť, ktorou aktuálne pokrýva viac ako 66 % obyvateľstva SR. Služby začala ponúkať v lete 2014. V októbri 2015 predstavila koncept Moja 4ka, postavený na jednoduchej službe s cenou 4 centy za minútu volania, SMS a 1 MB dát. Celkovo plánuje SWAN Mobile do projektu mobilného operátora 4ka investovať 100 miliónov eur.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.