Stuttgard 30. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)

Nemecký klub VfB Stuttgart v ostatných rokoch hľadá cestu, kam sa uberať. Predchádzajúce pokusy nepriniesli očakávaný výsledok a navyše situáciu skomplikovali aj dva zostupy do II. bundesligy Stuttgartu by však mohla pomôcť výrazná osobnosť nemeckého futbalu a klubová legenda VfB Jürgen Klinsmann

Na snímk Jürgen Klinsmann

Vedenie láka čerstvo 55-ročného a zároveň svojho niekdajšieho hráča do štruktúr klubu. Obe strany majú za sebou prvý krok. Majster sveta z roku 1990 a bývalý kouč reprezentácie Nemecka potvrdil, že už prišlo k prvým kontaktom.

“Výmena prvotných informácií sa uskutočnila v pozitívnom duchu,” potvrdil pre Stuttgarter Zeitung bývalý reprezentačný útočník Klinsmann, ktorý pri návšteve svojho domova rokoval s členmi správnej rady VfB Wilfriedom Porthom a Hermannom Ohlicherom, ako aj s ďalším predstaviteľom klubu Berndom Gaiserom.

V hre je vysoký výkonný post, konkrétne nová vytvorená pozícia predsedu predstavenstvu, keďže Klinsmann reprezentačnú funkciu prezidenta klubu po odstúpení Wolfganga Dietricha, odmietol. “Vedieme viacero rozhovorov, je to v štádiu riešenia. Vymieňame si názory aj s Jürgenom Klinsmannom,” citovala Gaisera agentúra dpa v správe na portáli www.sport1.de.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj