Trisha O’Neillová sa vybrala nasávať vianočnú atmosféru na námestie Breitscheidplatz v Berlíne. „Sedeli sme vedľa stánku s vareným vínom, keď sa zrazu ozvala veľká rana a začali na mňa padať ľudí,“ opísala študentka pre portál ABC. Okolo ôsmej večer sa radostná vianočná nálada behom sekundy zmenila na výjav ako z apokalypsy. „Videla som, ako sa veľký čierny nákladiak rúti priamo na trh. Zrazil toľko ľudí …. Potom zhasli svetlá a všetko bolo zničené. Počula som krik a potom zrazu všetci stuhli. Všade bola krv a ľudské telá. Niektorí ľudia vrátane detí a dôchodcov sa nehýbali, ďalší začali plakať,“ opísala. 

Študentka opísala sekundy hrôzy

Ako ďalej uviedla, šo trval krátko, ľudia, ktorí neboli zranení, začali okamžite pomáhať. „Zrazu sa ľudia dali do pohybu a odstraňovali popadané trosky z ostatných. Snažili sa ľuďom pomôcť,“ povedala Austrálčanka s tým, že potom sa pobrali do bezpečia.


Prečítajte si aj:

 Slovensko reaguje na masakru v Berlíne: Strach z útoku aj u nás, prezradil Kaliňák


V pondelok vošiel na vianočné trhy v berlínskej štvrti Charlottenburg kamión, podľa vyšetrovateľov pravdepodobne úmyselne, 12 ľudí je mŕtvych. Za volantom ukradnutého kamióna sedel podľa doterajších poznatkov vyšetrovateľov muž pochádzajúci z Pakistanu alebo Afganistanu, ktorého polícia zadržala. Malo by ísť o muža, ktorý prišiel do Nemecka vo februári 2016 ako utečenec. Jeho totožnosť je však stále nejasná, keďže údajne používal viacero identít.