Bratislava 15. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

V utorok 18. apríla na výročie popravy Jozefa Tisa v Bratislave uskutoční veľký protikorupčný pochod

Slovenskí študenti, zhodou okolnosti práve na výročie popravy Jozefa Tisa, organizujú Veľký protikorupčný pochod. Uskutoční sa v utorok 18. apríla v Bratislave. TASR o tom informoval jeden z organizátorov Dávid Straka.

Ilustračné foto

Ten zdôraznil ich snahu ostať počas celej akcie apolitickí, pokiaľ ide o osoby aj organizácie, ktoré sa na príprave pochodu podieľajú. “V žiadnom prípade nie sme vedení politickou stranou, nespolupracujeme so žiadnym politikom a nie sme ani súčasťou nikoho politickej kampane. Chceme vyjadriť nespokojnosť s tým, že dôsledky korupcie musia znášať ľudia, ktorí si od tohto štátu zaslúžia dôstojnosť, pravdu, slušnosť či spravodlivosť. Práve v duchu týchto hodnôt chceme aj naďalej vystupovať a organizovať celý pochod,” vyhlásil Straka.

Ďalej uviedol, že organizátori striktne odmietajú akékoľvek extrémistické, násilné a vulgárne prejavy, pretože s nimi nesúhlasia. Podľa Straku môžu navyše takéto prejavy ešte viac poškodiť ďalších slušných ľudí.

Pred kauzou amnestií sa práve táto akcia pokladala za deň štartu protificovského majdanu. V kuloároch sa hovorí, že Fico svojou politikou odsúhlasenia amnestií zobral organizátorom vietor s plachát a nebude tak teraz možné využiť niekoľko mesiacov budovanú nespokojnosť občanov.

Kto však v skutočnosti stojí za protikorupčným pochodom? píšte v komentároch nižšie