Bratislava 31. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Študenti už nebudú musieť nosiť potvrdenia o návšteve školy na železnice alebo do bánk. Od piatka 1. novembra bude totiž plne funkčný portál www.potvrdeniaonavsteveskoly.sk. „Na tomto portáli si budú môcť dopravcovia ale aj banky sami overiť, či študent, ktorý chce získať zľavu na cestovný lístok, električenku alebo chce cestovať vlakom zadarmo, je alebo nie je študentom denného štúdia, čo je podmienka na to, aby zľavu na daný typ cestovania dostal,“ informoval vo štvrtok na tlačovej besede podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši

Na snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši

Momentálne oslovujú jednotlivých dopravcov, podľa Rašiho už akceptovanie takejto formy potvrdenia o návšteve školy potvrdila Železničná spoločnosť Slovensko, ale aj SAD Žilina, či SAD Zvolen. „Verím, že sa pridajú aj ďalší dopravcovia,“ uviedol podpredseda vlády. Takúto formu potvrdenia budú akceptovať aj banky pri založení študentských účtov. Zatiaľ tak urobili Tatra Banka, Slovenská sporiteľňa, Fio banka a UniCredit bank.

Portál pritom funguje v súlade so zákonom o ochrane údajov, pričom všetky dáta čerpá z rezortného informačného systému Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Na overenie stačí zadať rodné číslo študenta. Takto získané potvrdenie bude stiahnuteľné.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj