Moskva 10. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-The Investigative Committee of the Russian Federation via AP)
 
Ruskí vyšetrovatelia dospeli k záveru, že študent, ktorý pred necelým mesiacom spustil streľbu na škole v meste Kerč na Krymskom polostrove, konal pri masakre s dvoma desiatkami obetí sám. S odvolaním sa na úrady o tom v sobotu informovali ruské médiá

Na snímke Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie, sú materiálne škody po masovej vražde na Kerčskej strednej odbornej škole polytechnickej v meste Kerč na Krymskom polostrove, 18. októbra 2018

Hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (Sledkom) Svetlana Petrenková po stretnutí zvolanom s cieľom posúdiť stav vyšetrovania prípadu oznámila, že vyšetrovatelia vypočuli celkovo už približne 650 osôb.
Na stretnutí sa v piatok večer zúčastnil aj šéf výboru Alexandr Bastrykin, ktorého podľa správy tlačovej agentúry TASS taktiež informovali, že vyšetrovanie pokračuje okrem iného detailným skúmaním osobnosti páchateľa a jeho motívov. Po vypracovaní psychologického portrétu vypracujú aj posmrtný psychiatrický posudok, priblížila Petrenková.
Útok sa odohral v stredu 17. októbra v popoludňajších hodinách na Kerčskej strednej odbornej škole polytechnickej (KPK). Študent posledného ročníka tejto priemyslovky, 18-ročný Vladislav Rosľakov, odpálil v školskej jedálni bombu a spustil v budove paľbu. Zabil 20 študentov a zamestnancov školy pred tým, ako spáchal samovraždu. Zranenia utrpelo vyše 70 ľudí.
 
Príspevok Študent, ktorý v Kerči zabil 20 ľudí, konal podľa vyšetrovateľov sám zobrazený najskôr Hlavné správy.