Vyškov 19. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Za nešťastnú udalosť, ktorú treba dôkladne prešetriť, označil český minister obrany Martin Stropnický dnešnú explóziu granátov v areáli Vojenskej akadémie vo Vyškove
Rezort obrany v Prahe potvrdil, že výbuch si vyžiadal jednu obeť, ďalší človek utrpel vážne zranenia. V oboch prípadoch išlo o príslušníkov vojenskej polície.
Na snímke minister obrany ČR Martin Stropnický

Práve vojenská polícia využívala administratívnu budovu, v pivničných priestoroch ktorej došlo k silnej explózii. V objekte ale sklad granátov, ani sklad iných zbraní podľa rezortu obrany nie je. Podľa dostupných mediálnych zdrojov tam granáty, pokiaľ by boli naozaj za výbuchom, nemali čo robiť.
Hovorca ministerstva obrany Jan Pejšek uviedol, že rezort nepredpokladá, že by išlo o útok alebo o úmyselný trestný čin.
Konkrétnu príčinu objasní až vyšetrovanie.
Vojenská polícia podľa informácií denníka Právo a internetového servera Novinky.cz rozšírila uzavretú oblasť v okolí miesta výbuchu na prístupovej komunikácii a každú osobu, ktorá ju opúšťa, dôkladne kontroluje.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.