Americký šampión s príznačnou prezývkou „Money“ je bezpochyby legendou športu už počas aktívnej kariéry. Veď zo svojich 49 zápasov neprehral ani jeden. Okrem vysokej športovej kvality vyniká aj v iných aktivitách.

O Mayweatherovi je všeobecne známe, že miluje zábavu, stávkovanie a takmer vždy je obklopený krásnymi ženami. S obľubou a do sýtosti sa neraz vyblázni v nočných kluboch, v ktorých míňa nehorázne peniaze. Viackrát ho pristihli, ako striptérkam strká doláre za nohavičky. Má však z čoho míňať, veď jeho majetok sa odhaduje na 407 miliónov eur.

Presne na všetky tieto šibalstvá sa už onedlho môžu tešiť jeho českí fanúšikovia. Pri príležitosti boxerského podujatia Box Live Praha navštívi slávny Američan hlavné mesto Českej republiky.

Akcia sa uskutoční 11. marca a Floyd bude hlavným bodom večer. Nepríde však len míňať, ale jeho hlavným cieľom je podporiť domácich pästiarom. „Peniaze ale nie sú to hlavné. Priletí sem aj preto, že chce navštíviť Prahu, spoznať ľudí a vidieť box,“ povedal manažér podujatia Benny Blanko.

Do Prahy priletí spolu so svojim štvorčlenným tímom. V metropole Česka sa zdrží 24 hodín. Fanúšikovia očakávajú, že sa niekdajší najlepšie zarábajúci športovec na svete postaví do ringu a predvedie pár úderov zo svojho repertoára. „Uvidíme, akú bude mať náladu a čo všetko bude chcieť ukázať,“ povzdychol si Blanko.