Bratislava 11. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Najúspešnejšou športovkyňou Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov (SZTPŠ) za rok 2018 sa stala strelkyňa Veronika Vadovičová. Druhý skončil paracyklista Jozef Metelka a tretí zjazdár Martin France

Na snímke slovenská reprezentantka Veronika Vadovičová

Do elitnej desiatky sa dostali aj Marcel Pavlík (lukostreľba), Róbert Mezík (boccia), Boris Trávníček (stolný tenis), Adrián Matušík (atletika), Ján Kuboši (tlak na lavičke), Radomír Pacák (plávanie) a Marián Ligda (parahokej). Ocenenie najlepších sa konalo počas víkendu na slávnostnom galavečere v Bratislave.

V kategórii juniorov zvíťazil Samuel Andrejčík (boccia) pred Kristínou Funkovou (streľba), Martinom Joppom (parahokej), Dianou Paščenkovou (lukostreľba) a Borisom Trávníčkom (stolný tenis).

Hodnotenie tímov ovládli boccisti BC4 v zložení Michaela Balcová, Samuel Andrejčík, Róbert Ďurkovič a Martin Strehársky. Na ďalších priečkach sa umiestnili strelci SH 1 R3 (Vadovičová, Radoslav Malenovský, Radoslav Morvay), mix tím v lukostreľbe (Pavlík, Paščenková) a reprezentačné tímy v curlingu na vozíku a parahokeji.

Trénerom roka sa stal Martin Gabko (boccia), nasledovali Milan Goleňa (streľba), Vladimír Majerčák (lukostreľba), Andrej Bardoň (stolný tenis) a Milan Orosz (paracyklistika).

Ocenenie Bronzový Agitos si prevzali zrakovo znevýhodnený zjazdár Jakub Krako a trénerka plávania Daniela Šipošová. Strieborný Agitos dostal dlhoročný funkcionár v medzinárodných organizáciách Juraj Štefák a prvá paralympionička s titulom profesor Margita Prokeinová.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj