Bakersfield 13. septembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Sam Morgen/The Bakersfield Californian via AP)
 
Muž nakoniec spáchal samovraždu.

Na snímke šerif okresu Kern Donny Youngblood hovorí s médiami

Strelec zabil v južnej Kalifornii piatich ľudí, vrátane svojej manželky, a nakoniec sám spáchal samovraždu. Incident sa stal v stredu podvečer v dome a podniku v Bakersfielde, ktorý sa nachádza vyše 140 kilometrov severne od Los Angeles. Informoval o tom šerif okresu Kern Donny Youngblood, ktorý sa pre televíziu KERO-TV vyjadril, že to “očividne nie je náhodná streľba”.
Muž pred 17:30 prišiel do prepravnej spoločnosti, kde pracovala jeho žena, a konfrontoval ďalšieho muža. “Páchateľ, manžel, zastrelil osobu v prepravnej spoločnosti a potom zabil svoju ženu,” povedal Youngblood a dodal, že strelec ešte naháňal a zastrelil ďalšieho muža, ktorý sa tam objavil. Páchateľ následne išiel domov a tam zastrelil dvoch ľudí. Po tejto streľbe prepadol auto, v ktorom bola žena s dieťaťom, ktorým sa našťastie podarilo ujsť, a ušiel s ním na diaľnicu, kde ho uvidel zástupca šerifa. Páchateľ následne auto odstavil a pri konfrontácii s mužom zákona sa strelil do hrudníka.
Identitu muža polícia nezverejnila. Zatiaľ nie je známe, ako sú obete, okrem jeho manželky, so strelcom spojené. Strelcovo vyčíňanie videlo približne 30 ľudí, ktorých zástupcovia šerifa vypočúvajú, uviedol Youngblood.
 
Príspevok Strelec zabil v Kalifornii päť ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy.