Streľbu na severe Kalifornie neprežilo 5 ľudí, súvisela s domácim násilím

Sacramento 14. novembra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Twitter)

Traja ľudia zahynuli v utorok pri incidente vo vidieckej oblasti na severe amerického štátu Kalifornia, kde na viacerých miestach spustila paľbu zatiaľ neidentifikovaná osoba.
Na snímke z videa polícia na mieste útoku

Viacero ďalších ľudí vrátane žiakov základnej školy utrpelo zranenia, informovala agentúra AP s odvolaním sa na oficiálne zdroje.
Strelca následne usmrtili policajti, nie je však jasné, či bol zarátaný do uvedeného počtu mŕtvych. K tragickej udalosti došlo v obci Rancho Tehama Reserve ležiacej v okrese Tehama, približne 180 kilometrov severozápadne od kalifornského hlavného mesta Sacramento.
Zástupca okresného šerifa Phil Johnston pre miestnu televíziu povedal, že vyšetrovatelia pracujú na najmenej piatich miestach v areáli miestnej školy a okolí. Pracovníčka školskej správy Jeanine Quistová uviedla, že priamo v škole nikto nezahynul, viacero žiakov však bolo postrelených.

Streľbu neprežilo 5 ľudí, súvisela s domácim násilím
Muž zastrelil celkove štyroch ľudí a následne ho usmrtili policajti. Viacero ďalších ľudí vrátane žiakov základnej školy utrpelo zranenia, informovala agentúra AP s odvolaním sa na oficiálne zdroje.
Zatiaľ neidentifikovaný muž strieľal na viacerých miestach v obci Rancho Tehama Reserve ležiacej v okrese Tehama, približne 180 kilometrov severozápadne od kalifornského hlavného mesta Sacramento. Jedným z nich bola i miestna základná škola, podľa zástupcu okresného šerifa Phila Johnstona si však strelec zrejme vyberal svoje obete náhodne. Celá tragická udalosť sa začala ako domáce násilie, ktoré nahlásili susedia, dodal Johnston.
Pracovníčka školskej správy Jeanine Quistová uviedla, že priamo v škole nikto nezahynul, viacero žiakov však bolo postrelených. Dve nemocnice v okolí potvrdili, že prijali sedem zranených osôb vrátane najmenej troch detí.
Miestny obyvateľ Brian Flint povedal pre denník Record Searchlight, že strelcom bol jeho sused, ktorého poznal pod menom Kevin. Ten údajne v nedávnom čase “vystrieľal stovky nábojov” a susedia upozorňovali na to, že “je šialený a ohrozuje ich”.
Polícia po utorňajšej streľbe našla poloautomatickú pušku a dve pištole.
Na webovej stránke Rancho Tehama Reserve sa podľa AP uvádza, že ide o “tichú uzavretú vidiecku komunitu”, kde “sú ľudia priateľskí a žijú uvoľnene”. Kalifornský guvernér Jerry Brown vyhlásil, že on i jeho manželka Anne sú po utorňajšej tragédii zarmútení, a vyjadril sústrasť postihnutým rodinám.

ZDROJ >>

Komentujte :)