Parkland 14. februára 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: Good Morning America Twitter)

Na strednej škole v meste Parkland v americkom štáte Florida došlo k streľbe, ktorá si vyžiadala 17 mŕtvych. Strelca polícia zadržala, má sa jednať o bývalého študenta školy
Na snímke polícia a záchranári nesú na nosidlách zraneného

Sedemnásť mŕtvych si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v stredu popoludní na strednej škole Marjory Stonemanovej Douglasovej v meste Parkland na juhu amerického štátu Florida. Informovala o tom vo štvrtok televízia CNN s odvolaním sa na vyjadrenie okresného šerifa Scotta Israela.
V okolitých nemocniciach podľa CNN hospitalizovali v súvislosti so streľbou 14 osôb.
Podľa šerifa bol vzatý do väzby bývalý študent uvedenej strednej školy, ktorý “spáchal tento strašný, vražedný, ohavný čin”. Úrady ho identifikovali ako (približne) 18-ročného Nicolasa Cruza.
Miestna pobočka spravodajskej televízie Fox News informovala, že niekoľko zranených osôb ošetrili pred školou. Budovu obkľúčila polícia. Tá zároveň medzičasom cez Twitter vyzvala učiteľov a žiakov, aby nevychádzali z budovy.
Polícia podľa jej informácii vzala v súvislosti so streľbou do väzby jednu osobu. Úrad šerifa okresu Broward County potvrdil, že ide o predpokladaného strelca.
Nemenovaný zdroj televízie CBS oboznámený so situáciou uviedol, že strelec “je zrejme bývalým žiakom” školy.
Otec jedného zo študentov uviedol, že strelec mal údajne oblečenú “čiernu vestu a červené tričko” a pravdepodobne spustil požiarny poplach. Na mieste bolo možné vidieť, ako do sanitiek nakladajú mnohých zranených.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.