Bratislava 31. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Slovenské reprezentantky Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou postúpili na turnaji World Tour v plážovom volejbale v rakúskej Viedni do vyraďovacích súbojov. Vo svojom úvodnom vystúpení zdolali 17. nasadený lotyšský pár Tina Graudinová a Anastasija Kraučenoková 2:1 na sety (-13, 19, 12)

Na snímke beachvolejbalové hráčky Natália Dubovcová (vľavo) a Andrea Štrbová

V rámci stredajšieho programu si ešte od 17.30 h zmerajú sily s jednotkami turnaja – Američankami Alexandrou Klinemanovou a April Rossovou. V prípade úspechu nad touto favorizovanou dvojicou si Slovenky zabezpečia postup do osemfinále turnaja.

Na prestížnom “päťhviezdičkovom” podujatí nezačali zverenky českej trénerky Lenky Haječkovej najlepšie. V úvodnom dejstve získali len trinásť bodov a v druhom sete rýchlo prehrávali 2:6. Následne však zlepšili svoju hru, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Druhý set ovládli Andrea Štrbová a Natália Dubovcová pomerom 21:19 a v záverečnom tajbrejku dovolili súperkám získať iba dvanásť bodov. V prípade slovenského páru je pozitívne, že za ostatné tri týždne dokázali otočiť už tretí zápas. Vo švajčiarskom Gstaade si podobným spôsobom poradili napríklad aj s Brazílčankami Ágathou a Dudou, pričom prvá menovaná je strieborná medailista z OH 2016 v Riu de Janeiro.

Turnaj World Tour v plážovom volejbale – Five stars (Major) – Viedeň (Rak.) – streda:
Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR) – Tina Graudinová, Anastasija Kraučenoková (Lot.) 2:1 (-13, 19, 12)

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj