Berlín 17. decembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP/The Canadian Press-Melissa Renwick)

Nemecká ministerka pre záležitosti rodiny a mládeže Franziska Giffeyová vyhlásila, že švédska aktivistka Greta Thunbergová stratila pár bodov dôvery kvôli škandálu okolo jej cesty vlakom Deutsche Bahn

Na snímke Greta Thunbergová

V týchto dňoch sa Thunbergová a Deutshce Bahn ocitli v centre diskusií na nemeckých sociálnych sieťach. Dôvodom na diskusiu bola fotografia švédskej aktivistky, ako sedí na podlahe vo vlaku vedľa batožinového priestoru.

Fotografia, ktorú zverejnila sama Thunbergová na sociálnych sieťach, vyvolala vlnu kritiky na adresu Deutsche Bahn, ktoré v tejto súvislosti pripomenuli meškanie a zrušenie vlakov, a tiež nedostatok miest. Spoločnosť na Twitteri odpovedala, že Thunbergové ďakuje za to, že využila služby nemeckej železnice a dodala, že aktivistka mala lístok do prvej triedy, ktorá predpokladala dodatočné služby pre cestujúcich tejto kategórie.

Nie je to samozrejme dobrá situácia. Myslím si, že za každým obrázkom sa skrýva nejaký príbeh. Pochopila som to tak, že spočiatku nemala vo vlaku miesto, potom ho ale dostala. Neoznámila nám, ale druhú časť príbehu, snáď vie, prečo. Áno, bola to v istom slova zmysle inscenácia, povedala ministerka vo vysielaní talk show denníka Bild.

Keď zodpovedala na otázku, ako môže táto situácia ovplyvniť dôveru voči aktivistke, ministerka podotkla, že v určitom zmysle to, čo môžeme vidieť v diskusiách dnes, ju už stálo pár bodov dôvery.

Zároveň dodala, že považuje Thunbergovú za osobu hodnú úcty.

Považujem za úctyhodné, že človek v tak mladom veku môže propagovať myšlienky, v ktorých je hlboko presvedčený. Považujem to za hodné pozornosti. Myslím si tiež, že nie je sama, že ako človek, ktorý sa usiluje o pokrok, potrebuje niekoho, kto by jej v tom pomáhal, povedala Giffeyová.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj