Kto sa najdlhšie češe? Kto sa najlepšie oblieka? Kto na sebe najviac pracuje? Aj na tieto a ďalšie otázky vo vtipných videách odpovedali samotná hráči futbalovej reprezentácie. Vystriedali sa takmer všetci – Marek Hamšík, Martin Škrtel, Peter Pekarík, Ján Ďurica…

Začíname ⚽️

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Durica (@durica28),

Najväčší zmysel pre humor pri svojich odpovediach však opäť ukázal stopér Trabzonsporu Ďurica. Jedna hláška sa mu však úplne vydarila. „Si to ty Vlado, lebo si myslím, že keby sa nám pokazil autobus, tak by si nás všetkých zobral svojím auto,“ zaglosoval si stredný obranca k otázke: Kto najlepšie drží tímového ducha? Vtipne si tak podal šoférsku kauzu Vladimíra Weissa, ktorá sa s ním ťahá už viac ako päť mesiacov a pravdepodobne skončí na súde. V osudnú noc pred zrazom na kvalifikačný zápas proti Litve sa malo viesť s Weissom v aute ďalších desať ľudí. Momentálne sa prešetruje, či hráč Al-Gharafa vôbec šoféroval.

„Vyšetrovanie uvedeného prípadu bolo vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I ukončené s návrhom na podanie obžaloby,“ uviedla minulý pondelok pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR Lucia Mihalíková.

Ďurica, ktorý skončil v prestížnej ankete na štvrtom mieste, v minulosti sa taktiež vyjadril k úletu mladšieho kolegu z reprezentácie. „Je to môj kamarát a reprezentant Slovenskej republiky. Z každej chyby sa človek poučí.“ Weissovi sa nakoniec ušla siedma priečka.