Berlín 3. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Michael Sohn)

Volebný program pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami schválilo dnes jednohlasne vedenie oboch strán únie CDU/CSU.
Informovala o tom tlačová agentúra DPA. Predsedníctvo Kresťanskodemokratickej únie (CDU) a jej sesterskej Kresťanskosociálnej únie (CSU) sa v Berlíne zhodlo na prísľube daňových úľav pre občanov v celkovom objeme viac ako 15 miliárd eur, dosiahnutí plnej zamestnanosti v spolkovej republike do roku 2025, postupnom znižovaní príspevku solidarity na daň z príjmu od roku 2020, ako aj na výraznejšej finančnej podpore rodín a zvýšení počtu pracovných miest v radoch policajných zložiek.
Na snímke Angela Merkelová

Na rozdiel od Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) volebný program strán únie o rozsahu 72 strán neschvaľovali delegáti na zjazdoch oboch subjektov. Nemeckí kresťanskí demokrati pôjdu do volieb 24. septembra s hlavným cieľom dosiahnuť viac pracovných príležitostí a zvýšiť mieru zamestnanosti v krajine.
“Náš projekt pre Nemecko v budúcnosti nesie názov Blahobyt a bezpečnosť pre všetkých,” zdôraznila predsedníčka CDU – kancelárka Angela Merkelová – a dodala, že práca je kľúčom aj pre zvýšenie objemu investícií a silnejšiu podporu rodín. Krajina by sa podľa jej slov mala zomknúť, a nie rozdeľovať.
Predseda CSU Horst Seehofer, ktorý patril v nedávnej minulosti medzi kritikov Merkelovej hlavne utečeneckej politiky, zdôraznil, že pri vypracovaní spoločného volebného programu strán únie panoval skutočný duch solidarity medzi oboma sesterskými stranami. CDU a CSU majú mnoho spoločného, konštatoval a dodal, že je veľmi spokojný s obsahom programu.
Voľby do Spolkového snemu (Bundestagu) sa v Nemecku uskutočnia 24. septembra. Prieskumy verejnej mienky naznačujú v súčasnosti pre strany únie zisk 37-40 percent hlasov, pre sociálnych demokratov z SPD, ktorí tvoria od roku 2013 so stranami únie “veľkú koalíciu” v Berlíne, podporu 23-26 percent občanov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.