Belehrad 17. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Darko Vojinovic)

Orgány srbskej prokuratúry analyzujú momentálne trestné oznámenie protikorupčných úradov na Srbskú pokrokovú stranu (SNS) pre podozrenie z prania špinavých peňazí.
Informáciu o podozrení voči strane srbského prezidenta Aleksandara Vučiča priniesli dnes tlačové agentúry Beta a APA s odvolaním sa na internetový portál BalkanInsight.
Na snímke srbský prezident Aleksandar Vucic

Dôkazy, ktoré naznačujú systematické porušovanie platných zákonov, pochádzajú podľa rovnakého zdroja z obdobia volebnej kampane pred prezidentskými voľbami z 2. apríla, ako aj z predvolebného obdobia pred inými voľbami.
Na spomínanom portáli sa objavila výpoveď istej ženy, ktorá mala od istého funkcionára SNS dostať obálku so 40.000 dinármi (v prepočte viac ako 335 eur) s výzvou, aby previedla tieto peniaze cez komerčnú banku ako dar spomínanej strane. Neskôr mu o prevode odovzdala potvrdenie. Išlo o ženu, ktorá našla vďaka pomoci istého lokálneho funkcionára SNS prácu ako vychovávateľka.
Na informácie portálu, ktorý získal podobné výpovede aj od iných ľudí, zatiaľ SNS, ktorá je pri moci od leta 2012, nereagovala.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.