Bratislava 18. marca 2018 (HSP/Foto:Priama demokracia)
 
Strana Priama Demokracia navrhne, aby poslanci NR SR využili svoje ústavné  právo, neignorovali ho a  rozhodli o návrhu prijatia  uznesenia za vypísanie referenda..  Predmetnou  otázkou referenda by bolo, či občania súhlasia s predčasnými  parlamentnými  voľbami, alebo nie!  O tomto kroku bude strana rovnako informovať prezidenta SR, predsedu NR SR a Petra Pellegríniho, ktorý je  poverený zostavením vlády SR!

Na snímke logo strany Priama Demokracia

Bratislava 18.03.2018 – „Dlhodobo ako jediná politická strana poukazujeme na potrebu dať ľuďom do rúk nástroj funkčného referenda, ktoré až tak funkčné nie je,čo vidíme aj dnes a dať tak najavo politikom, že k ich stoličkám nikto nie je prikovaný“: uviedol predseda strany Marek Géci.
Predseda strany PRIAMA DEMOKRACIA, Marek Géci avizuje, že v pondelok dopoludnia v podateľni NR SR odovzdajú s podpredsedom strany Štefanom Šimkom, všetkým predsedom poslaneckých klubov NR SR žiadosť a výzvu na pristúpenie k upokojeniu nespokojných občanov, ktorí vyšli znova do ulíc s požiadavkou na predčasné parlamentné voľby. Na základe Ústavy SR a to konkrétne Čl.95 č.1 a Čl.96 č.1 požiadame, aby rozhodli poslanci NR SR o návrhu na vypísanie  referenda za predčasné parlamentné voľby. „Našim cieľom je umožniť ľuďom sa slobodne rozhodnúť  v referende a upokojiť tak rozvášnený dav ľudí, ktorí protestujú na námestiach za predčasné parlamentné voľby. Protestmi  nemajú možnosť situáciu ovplyvniť. Sú dve zákonné možnosti výkonu referenda. Prvá je:  Zozbieraním  350 000 podpisov za vypísanie referenda cez petičnú akciu a druhou zákonnou možnosťou je aby Národná rada Slovenskej republiky rozhodla o návrhu na vyhlásenie referenda. Návrh môžu podávať poslanci Národnej rady Slovenskej republiky alebo vláda Slovenskej republiky. Rešpektujeme akúkoľvek demokraticky zostavenú vládu SR, rešpektujeme rovnako platné mandáty poslancov NR SR a výsledky parlamentných volieb SR z roku 2016, ale rovnako sme povinní rešpektovať aj Ústavu SR. Pokiaľ máme v uliciach nespokojný dav, ktorý neutícha a dožaduje sa  demokracie, je potrebné, aby poslanci dali možnosť svojim voličom sa rozhodnúť v referende. Týmto spôsobom dostanú odpoveď opoziční politici a rovnako aj  koaliční politici a vláda, ktorá zrejme vznikne pod vedením pána Pellegríniho, uviedol predseda strany Marek Géci. ” Strana PRIAMA DEMOKRACIA navrhuje, aby termín referenda bol akceptovateľný  NR SR. Taktiež možno uvažovať o spojení referenda s termínom konania komunálnych volieb. To by bol najneskorší možný termín, ktorý by mohol  garantovať stabilitu štátu, normálne fungovanie vznikajúcej novej vlády SR a konštruktívne fungovanie opozície, ale aj na upokojenie nespokojných ľudí, ktorí by sa mohli vyjadriť v referende a povedať tak, čo chcú – aj oficiálnou cestou”: uviedol Géci.
Redakciu informoval JUDr. Marek Géci predseda strany Priama demokracia
 
Príspevok Strana Priama Demokracia vyzve poslancov NR SR, aby rozhodli o návrhu na vyhlásenie referenda za predčasné voľby. Stane sa tak v pondelok zobrazený najskôr Hlavné správy.