Bratislava 24. apríla.2018 (HSP/Foto:Priama Demokracia)
 
Strana Priama Demokracia vidí zásadný priestor na zmenu zákona o daniach, prostredníctvom čoho sa zefektívni výber daní, zjednoduší sa kontrola daňových subjektov, znížia sa finančné náklady finančnej správy na spracovanie dokumentov a v prvom rade sa dá možnosť živnostníkom a právnickým osobám, ktoré podnikajú, aby mali vytvorené výhodnejšie podnikateľské prostredie a jednoduchšie orientovanie sa v daniach a v ich platení. V neposlednom rade rovná daň priláka aj zahraničné spoločnosti, ktoré radi investujú a zaplatia dane do krajiny, ktorá je a bude pre nich garanciou stability a výhodnej polohy, ktorú naša krajina v Európe má.

Na snímke Marek Géci

Priama Demokracia vníma dobrý ekonomický rast Slovenska za posledné roky a rovnako však vníma aj signál od podnikateľov, zamestnancov a bežných ľudí, ktorí očakávajú, že pokiaľ krajina prosperuje a ekonomicky dosahuje dobré výsledky, malo by sa to pretaviť aj do bežného fungovania krajiny, podnikateľského prostredia a vytvárania podmienok pre ľudí, ktorí chcú podnikať. Jedným z podstatných opatrení, ktoré strana prezentuje je zavedenie rovnej 12 % dane a zavedenie daňových a odvodových prázdnin pre začínajúcich živnostníkov!
 
„Presadzujeme potrebu zaviesť rovnú daň na úrovni 12 % aj z toho dôvodu, že potrebujeme naštartovať domáce podnikateľské prostredie, ukázať našim podnikateľom a ľuďom, že štát tu nie je na to, aby vyberal od nich iba dane a zaplátal si tak štátny rozpočet pre svoje rozmary a rozhadzovanie, ale aby štát podobným opatrením podporil našich občanov a zároveň pritiahol z okolitých krajín Európy korektné a významné európske a svetové spoločnosti, ktoré budú ochotné preniesť svoje výrobné haly a sídla na naše územie, čím stúpne výber daní do štátneho rozpočtu od týchto spoločností a ktoré budú investovať rovnako svoje financie do našej krajiny, do jej rozvoja a rovnako aj do menej rozvinutých regiónov, čo určite zvýši zamestnanosť aj  v chudobnejších regiónoch a príchodom väčších a úspešnejších spoločností sa dá predpokladať aj vyššie mzdové ohodnotenie zamestnancov!“, uviedol predseda strany Marek Géci.
 
„Vnímame aj riziká, ale tie sú značne menšie ako benefity, ktoré ako krajina môžeme získať. Nízke dane by mali byť motiváciou pre podnikateľské subjekty a živnostníkov, aby platili dane v reálnej výške, ako by ich platiť mali a nehľadali rôzne spôsoby, ako si umelo znižovať daňový základ, prípadne odchádzať z nášho územia do krajín s výhodnejšími podmienkami. Tiež by to vytváralo priestor na výraznejší nárast miezd pre zamestnancov. Už v minulosti sa ukázalo, že zavedenie rovnej dane bola v jej podstate dobrá voľba a bola škoda, že sa nepokračovalo v nastúpenom trende. Dnes je ekonomický priestor rovnú daň ešte viac rozvinúť a efektívne cez tento lukratívny model pritiahnuť významné zahraničné spoločnosti do našej krajiny. Venujeme sa tejto téme s našimi kolegami dlhší čas a snažili sme sa hľadať reálne riešenia a nie riešenia, ktoré by slúžili výlučne na zvyšovanie volebného výsledku“, upozornil  Štefan Šimko.
,,Netajíme sa tým, že zo Slovenska chceme vybudovať jednu modernú a významnú krajinu v Európe do ktorej sa oplatí najvýznamnejším zahraničným spoločnostiam investovať svoje peniaze. Naša poloha, mentalita národa a kvalita práce nás na to predurčuje, aby sme boli významnou krajinou v Európe. Rovnako nezabúdame ani na našich živnostníkov a podnikateľov, ktorých zníženie rovnej dane na 12 % určite poteší a rovnako pre nich pripravujeme aj zásadné zmeny v odvodoch, ktoré ich roky ťahajú ku dnu. Rovnako plánujeme pre začínajúcich živnostníkov dať výnimku v platení daní a odvodov na určité obdobie, čo určite značne zníži ich počiatočné náklady v úvode podnikania. Po schválení rovnej dane na 12 % bude podmienka pre zahraničné spoločnosti, aby si v stanovenom termíne preukázateľne zakúpili nehnuteľnosť k predmetu svojho podnikania min. vo výške 250 000 eur, alebo uzatvorili nájomnú zmluvu za účelom zriadenia sídla spoločnosti v priestoroch, kde ročné nájomné dosiahne najmenej výšku 20 000,- eur. Týmto opatrením eliminujeme vstup firiem na naše územie, ktoré by chceli nejako špekulatívne fungovať na báze schránkových firiem, o čo nemáme záujem! Chceme pritiahnuť zaujímavé spoločnosti a rovnako podporiť domácich podnikateľov, ktorí sú pre nás priorita a veríme, že príchodom nových firiem zo zahraničia, môže prísť k spolupráci na úrovni subdodávateľských aktivít. Tým, ktorí chcú tento krok kritizovať a považovať za nereálny, chceme odkázať len toľko, že je to reálne a ak štát zmení svoje fungovanie a prestane sa v tejto krajine ukrajovať zo štátnych zdrojov, rozhadzovať v každom rezorte, nezmyselne nakupovať vojenská technika za miliardy, prestanú sa tu živiť ročne v miliónoch eur poradenské spoločnosti a každý rezort bude mať dostatok nástrojov ako vyvodiť trestnoprávnu rovinu proti každému ministrovi, ktorý si nebude vedieť riadiť svoj rezort a poškodí svojimi rozhodnutiami túto krajinu, tak štátny rozpočet dokáže fungovať aj na základe rovnej dane 12 % a dokonca z toho profitovať a Slovensko sa môže stať uznávanou krajinou Európy, ktorá sa stará o svojich občanov a dokáže rovnako úspešne ekonomicky fungovať“, uviedol predseda strany Marek Géci.
Priama Demokracia, okrem svojich programových tém a zákona o daniach, dlhodobo kritizuje aj fungovanie EÚ a jej cieľom bude poukázať na potrebné a nevyhnutné zmeny vo fungovaní EÚ, EP a rovnako cez funkčné referendum chce dať občanom nástroj väčšieho rozhodovania a nebude brániť občanom sa rozhodnúť aj o takých otázkach ako je zotrvanie v NATO aj po roku 2021!
Redakciu informoval Marek Géci predseda strany Priama Demokracia
Príspevok Strana Priama Demokracia pripravuje nový zákon o daniach kde plánuje zaviesť rovnú daň na úrovni 12 %, ktorá by mohla byť schválená do konca roku 2021! zobrazený najskôr Hlavné správy.