Bratislava 15. apríla 2018 (HSP/Foto: Marek Géci)
 
Strana Priama Demokracia odmieta vojenský postup USA, Británie a Francúzska, ktorý zvolili v Sýrii

Marek Géci, predseda strany Priama demokracia

“Naša krajina je súčasťou NATO a našimi partnermi v tomto spoločenstve je rovnako aj USA, Británia a Francúzsko, tie krajiny, ktoré bez mandátu vojensky napadli inú suverénnu krajinu. Toto je neodškriepiteľný a nespochybniteľný právny stav. Pýtame sa preto, či sa pýtal niekto SR ako spojenca v NATO, či daný postup nemôže v budúcnosti rovnako ohroziť naše politické a medzinárodné vzťahy, alebo či takýto postup je akceptovateľný pre našu a iné krajiny, ktoré sú spojencami v NATO? Odmietame postup, kedy sa nerešpektujú medzinárodné zmluvy a koná sa zatiaľ iba na nepodložených tvrdeniach,” uviedol Marek Géci, predseda strany Priama demokracia.
Strana Priama Demokracia vníma určitý tlak, ktorý USA posledné mesiace vyvíjajú na spojencov v NATO, a svojimi rozhodnutiami a tvrdeniami  tak znemožňuje veci riešiť mierovou cestou, aj keď sa vytvára tento dojem, ale súčasné kroky v Sýrii tomu nenasvedčujú. Konať impulzívne a mocensky je momentálne tá najhoršia zvolená cesta. Treba si uvedomiť, že Rusko v Sýrii nie je nejaká krajina, ktorá tam prišla zdieľať úlohu štatistu a svet aj vďaka našim spojencom sa začína pohybovať na tenkom ľade.
“Zlým signálom je, ak generál ozbrojených síl USA, ktorý vysloví na poslednej tlačovej konferencii myšlienku, že USA sú vojensky pripravené na prípadnú odvetu, ktorá by mohla prísť na základe útokov, ktoré podnikli so spojencami v Sýrii a sú pripravení v regióne a taktiež globálne! Takže USA sú pripravení aj na globálne riešenie konfliktu, a to je značne znepokojivá informácia. Odmietame postup kohokoľvek, kto si chce brať kompetenciu sudcu, chce rozdávať ortiele a rozhoduje na základe doposiaľ nepodložených faktov. Postupovať deštruktívne a mocensky v tak zásadnej skutočnosti, ako sú chemické zbrane, je neprípustné a týmto iba dávame možnosť a príklad aj iným krajinám, kde by mohla byť oslabená demokracia, že ak máte dostatočnú vojenskú silu a spojencov, môžete si dovoliť všetko a porušovať aj medzinárodné dohody a napadnúť kohokoľvek. Už si otvorme oči a uvedomme si, že postup nemôže fungovať tak, ako by niekto v jeden deň vypálil susedov dom a na druhý deň by súd odsúdil suseda na doživotie iba preto, lebo to bol jeho sused a potrebujeme to rýchlo uzavrieť… Nejak takto sa postupuje dnes na základe doposiaľ pre svet nepodložených dôkazov o použití chemických zbraní Asadovým režimom v Sýrii, ktoré mali byť nedávno použité. V Sýrii je nutné nastoliť pokoj a stop zbraniam!! V opačnom prípade sa  iba zvýši problém migrantov, ktorí budú utekať z týchto vojnou zmietaných regiónov. Je však paradox, že Británia, ktorá je na odchode z EÚ, nechce migrantov na svojom území, vystupuje z EÚ a ostatné krajiny EÚ budú musieť riešiť problém utečencov aj vďaka vojenským krokom, ktoré Británia podporuje aj so spojencami,” poznamenal Marek Géci.
Redakciu informoval Marek Géci, predseda strany Priama demokracia
 
Príspevok Strana Priama Demokracia odmieta postup našich spojencov z NATO v Sýrii zobrazený najskôr Hlavné správy.