Bratislava 1. mája 2019 (HSP/Foto:PD )

Strana Priama Demokracia sa zúčastnila s Ibim Maigom na stavaní mája v obci Súlovce, na základe pozvania pána starostu Gabriela Svorada, kde atmosféra a počty prítomných ľudí prekonali  očakávania a za množstvo ľudí na tejto akcii by sa nemuselo hanbiť ani väčšie okresné mesto! Obec Súlovce je známa aj tým, že je zasadená do Tríbečských hôr, kde sa odohrávalo natáčanie populárneho filmu Trhlina a neďaleko obce sú taktiež ostatky Oponského hradu

„Bola to úžasná akcia, nikto sa na nič nehral. Ľudia boli spontánni, milí, úprimní. Tu je vidieť, že ľudia ma majú radi a ja mám rád ľudí. Už od prvej chvíle ako sme prišli, ma ľudia privítali potleskom, pohostili ma a boli veľmi priateľskí. Už dlho som sa nestretol s takým prijatím. Stavanie mája bola pre mňa novinka, nikdy som sa nezúčastnil na podobnej akcii. Bola to fuška, poviem Vám pravdu, ale mal som pri sebe zdatných miestnych chlapov, ktorí už majú roky skúseností. Po postavení mája sme sa všetci premiestnili do kultúrneho domu, kde som snáď dve hodiny podpisoval karty pre mojich priaznivcov a robil si s nimi fotky. Dúfam, že som všetkým vyhovel. Bolo to super a tu sa iba ukazuje, že Slovensko je moja krajina, mám rád týchto ľudí a Slovensko nie je rasistické. Všade sú dobrí aj zlí ľudia, ale ďakujem bohu, že mám šťastie stretávať hlavne tých dobrých ľudí. Všetci vedia, že nie som politik a verím, že už začínajú moji fanúšikovia viac chápať, prečo chcem niečo s mojimi kolegami z PD niečo v politike zmeniť a začínajú chápať, že zmenu chceme vykonať spolu s nimi, nie sami ako to chcú robiť stále a dookola súčasní politici“: doplnil Ibrahim Maiga, kandidát na poslanca Európskeho parlamentu.

Na snímke zľava predseda strany Marek Géci, v strede starosta Zľava predseda strany Marek Géci, v strede starosta
obce Súlovce Gabriel Svorad a Ibi Maiga

„Sme radi, že ľudia sa dokážu zabávať a pokiaľ im politici nepodsúvajú rôzne názorové rozdiely a nerozdeľujú ich na dobrých a zlých…, dokážeme všetci normálne fungovať. V tejto obci sa ukázalo, že  je jedno či je niekto čierny alebo biely, alebo kto nosí aké politické tričko, zdravý rozum a dobrá nálada všetko vyriešila… Ďakujeme za prijatie a pozvanie od starostu pána Svorada a budúci rok radi znovu prídeme do tejto obce“: doplnil predseda strany Marek Géci.

Redakciu informoval Marek Géci predseda strany Priama Demokracia – PD

Zdroj