Bratislava 21. septembra 2018 (HSP/Foto: Priama demokracia)
 
Strana Priama Demokracia – PD chápe kroky Maďarska, či Talianska v otázke ochrany svojich hraníc a sme za dodržiavanie pravidiel v prípade legálnej migrácie, nie ich porušovanie a podporovanie nelegálnej migrácie na územie Európy! Pomáhajme v rámci našich reálnych možností, ale nie v našich hoteloch a penziónoch, ako je tomu v Taliansku a na našom území, máme tu dosť svojich chudobných občanov bez domova, práce a akéhokoľvek zázemia!

Na snímke Marek Géci, predseda strany Priama Demokracia – PD

Sme súčasťou EÚ, ktorá akoby prestala počúvať hlasy svojich občanov! Lídri si presadzujú svoju politiku a ľudia, ktorí žijú reálny život a nechodia po uliciach vo vládnych limuzínach s ochrankou, vnímajú ochranu svojich hraníc vážne, rovnako budúcnosť ich detí. Na tento reálny fakt zabúdajú napr. Merkelová, Junker, Macron a im podobní.
To, čo sa deje v Maďarsku, čo sa začína diať v Taliansku, je iba dôkaz toho, že otvorený a reálny pohľad na budúcnosť Európy sa v dnešnom svete nenosí. Orbán alebo Salvini si dovolili kritizovať migračnú politiku a politikov EÚ, odmietajú utečencov, jasne konajú pre svoj národ a čo sa im udeje? Európski lídri okamžite majú Orbána za diktátora, buriča národa a Salviniho rovnako!
Pozrime, čo sa deje v Taliansku. Roky tam bol nekontrolovaný príliv migrantov, ulice sú tam doslova naplnené v určitých oblastiach migrantmi a ľudia sa boja o svoju bezpečnosť. Do toho prišiel Salvini a povedal “nie”! Začal hájiť záujmy svojich občanov, čo sa v politike v našich končinách nenosí, dokonca po voľbách tento človek aj plní, čo sľúbil! Toto sa samozrejme nepáči iným politikom, ktorí nedokázali za roky to, čo on za niekoľko týždňov a je na neho podaných viacero trestných oznámení za jeho kroky.
Všetci, čo nejakým spôsobom obhajujú záujmy svojich občanov, a to, čo sľubujú pred voľbami, aj plnia, nie sú v predstavách lídrov EÚ. Rovnako naša strana PD zdieľa názor, že v prvom rade si riešme rómsku otázku u nás doma, prejdime sa po existujúcich osadách, a tu dostaneme odpoveď, čo musíme ako štát riešiť! Každý, čo sa nejako odkláňa od nalinkovaného spôsobu fungovania EÚ, je nepohodlný.
Presadzujeme na pomery EÚ nie veľmi luxusnú tému, ktorá pre zamerikanizovaných lídrov, ktorí nemôžu mať iný názor, vytvára dojem, že naša krajina sa nemôže rozhodovať slobodne, niečo nám stále hrozí a cez funkčné referendum by si ľudia nemohli rozhodnúť, čo chcú, lebo zlé Rusko nás napadne. A prečo by to robilo? Nemá dôvod, jediný dôvod by mohlo mať z dôvodu prípadného konfliktu s USA a NATO, kde my ako spojenci by sme boli v ohrození. Veríme iba, že v prípade, že budeme mať možnosť presadiť funkčné referendum a ľudia si budú môcť rozhodnúť, či chcú ísť cestou vojenskej neutrality, ako to poznajú v Rakúsku, a opustiť NATO, nestane sa niečo podobné členom tejto strany, jej predstaviteľom, alebo ľuďom tejto krajiny to, čo sa deje teraz Orbánovi, Salvinimu, prípadne aj niečo horšie…
Vystúpenie z NATO nie je jednoduchá téma a málo kto si uvedomuje, že pripustiť zo strany spojencov podobnú skutočnosť nebude ľahké, a preto veríme aj v pomoc zo strany našich susedov z Rakúska, ktorí jasne ukazujú, že nebyť členom NATO neznamená žiadne hrozby pre krajinu, práve naopak, posilňujú svoje diplomatické postavenie tak v očiach USA, ako aj v očiach Ruska, a toto je rovnako cesta mierumilovnej krajiny, v ktorej žijeme. Nie sa pridávať na stranu jedného, prípadne druhého, zapájať sa do vojenských konfliktov, prezbrojovať armádu a takto okrádať štát o finančné prostriedky, ktoré treba do zdravotníctva a školstva.
Redakciu informoval JUDr. Marek Géci, predseda strany Priama Demokracia – PD
 
Príspevok Strana Priama Demokracia: Dnes je to Salvini, Orbán, ktorí sú zo strany EÚ a jej lídrov sankcionovaní za svoj národný postoj, ochranu hraníc, čo ak Slovensko povie v referende stop pre NATO a príjme vojenskú neutralitu? zobrazený najskôr Hlavné správy.