Strana Priama Demokracia chce presadiť odvolateľnosť politikov cez funkčné referendum a zároveň ľudia budú môcť prejaviť svoj názor bez strachu, že by ich mal niekto zatvárať za iný pohľad na politiku, politikov a smerovanie krajiny

Bratislava 17. apríla 2018 (HSP/Foto:Marek Géci)
 
Strana Priama Demokracia chce dať ľuďom do rúk funkčné referendum a dať im možnosť rozhodovať v tejto krajine o zásadných otázkach smerovania krajiny a považuje vyjadrenia predsedu KDH pána Hlinu za nešťastné, ak by ľudia za svoj iný názor napr. k EÚ mali byť podľa jeho slov „zatvorení“.

Marek Géci, predseda strany Priama demokracia

Priama Demokracia dlhodobo prezentuje nespokojnosť s tým, ako funguje EÚ, kde smerujú jej rozhodnutia a snaží sa poukazovať na potrebné zmeny v EÚ a rovnako aj v EP, ktorý vnáša do fungovania EÚ značný nepomer v rozhodovaní poslancov EP a toho, čo by možno iné krajiny v EÚ, ako sme my, považovali za správne, ale počty poslancov v EP nepustia… Rovnako strana Priama Demokracia kritizuje fungovanie NATO, ktoré svojimi aktivitami a smerovaním v prvom rade na báze súboja USA voči Rusku, našu krajinu zaťahuje do konfliktov, ktoré ako spojenec v NATO môžeme v budúcnosti pocítiť a dnes to už pociťujú naši podnikatelia, ktorí obchodujú s Ruskom!
„Presadzujeme potrebu zaviesť v našej krajine funkčné referendum, ktoré umožní ľuďom odvolať politikov, ktorí pred voľbami sľubujú a po voľbách svoje sľuby neplnia. Rovnako cez funkčné referendum budú môcť ľudia zaviazať politikov, ako si predstavujú svoje smerovanie v EÚ alebo v NATO a rozhodnú si občania tejto krajiny aj na základe toho, čo im odborná verejnosť a politici predložia ako dokumenty na obhajobu svojich tvrdení a rozhodnutí, prečo by mali v referende povedať ÁNO, alebo NIE pre danú referendovú otázku“, uviedol predseda strany Marek Géci.
„Strana Priama Demokracia nemá vo svojom názve zakotvené kresťanstvo, ale rovnako zdieľame a uznávame kresťanské hodnoty ako KDH a o to viac sme smutní z toho, že predseda strany KDH pán Hlina v jednom z článkov označil tých ľudí, ktorí by mali mať iný názor na EÚ, resp. by ponúkali inú alternatívu proti EÚ, že by mali byť zatvorení! Toto je dosť nešťastné a veríme, že to vyslovil skôr v určitej slabšej chvíľke, nakoľko v roku 2018 za svoj názor ľudia nemôžu byť postihovaní, pokiaľ sú ich názory v rámci zákonných noriem. Ponúkame ľuďom možnosť sa vo väčšej miere rozhodovať, a to cez funkčné referendum, kedy nebudú rozhodovať Hlina ani Géci, ale občania tejto krajiny, ktorí si spravia svoj obraz, svoj názor a rozhodnú sa v zásadných otázkach v smerovaní krajiny sami a politici sú tu pre nich na to, aby im dokázali obhájiť svoje argumenty a vysvetľovali im, prečo ich návrh riešení je ten správny. Rešpektujeme mimoparlamentnú stranu KDH, rešpektujeme všetky demokraticky zvolené politické strany v NR SR a vždy budeme rešpektovať aj rozhodnutia našich občanov. Ak ľudia rozhodnú, že poľnohospodárstvo by malo znova viac rezonovať v našej ekonomike a určite to podporujeme, tak nám rozhodne nebude prekážať, ak naši chovatelia budú po končiaroch preháňať ovečky, ako napríklad v Rakúsku preháňajú kravy a nehanbia sa za to už niekoľko generácii. Napríklad pán Hlina to však uviedol ako niečo, čo nemôže byť alternatíva EÚ, súhlasíme nie zásadná alternatíva, ale my to považujeme za jednu z možností ako vnímať fakt, že automobilky môžu jedného dňa odísť a treba už dnes podporovať aj iné odvetvia a myslieť na ekonomiku krajiny v budúcnosti, a preto treba podporiť poľnohospodárstvo, strojársky priemysel, cestovný ruch atď. Toto sa budeme snažiť presadzovať  v strane Priama Demokracia“, uviedol Marek Géci.
Redakciu informoval Marek Géci predseda strany Priama Demokracia
 
Príspevok Strana Priama Demokracia chce presadiť odvolateľnosť politikov cez funkčné referendum a zároveň ľudia budú môcť prejaviť svoj názor bez strachu, že by ich mal niekto zatvárať za iný pohľad na politiku, politikov a smerovanie krajiny zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)