Štrajky na dvoch milánskych letiskách spôsobili meškanie letov

Miláno 1. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Dubai Airport via AP)

Niekoľkohodinové meškanie museli dnes strpieť cestujúci na dvoch letiskách v talianskom Miláne, kde odbory v čase vrcholiacej dovolenkovej sezóne zorganizovali tzv. divoké štrajky.
Ilustračné foto

Odborári zvolali dnešnú akciu na protest proti plánom milánskych letísk Malpensa a Linate na tzv. outsourcing (zabezpečovanie finančne aj inak náročných činností pre podnik prostredníctvom externých dodávateľov) časti svojich služieb. Štrajky spôsobili meškanie vyše 60 letov, prevádzka oboch letísk sa však v popoludňajších hodinách vrátila do normálu.
Šéf talianskeho Úradu pre civilné letectvo (ENAC) Vito Riggio štrajky podľa agentúry AP označil za “neprijateľné, neodpustiteľné a nesmú sa opakovať” a dožadoval sa postihu pre ich účastníkov. Dodal, že takéto komplikovanie situácie pre ľudí, ktorí sú v Taliansku na dovolenke, považuje za “nemysliteľné”.
Odborárov na náhradu škôd spôsobených týmito nelegálnymi štrajkami vyzvali aj skupiny hájace práva spotrebiteľov. Agentúra AP uviedla, že pre protesty opustili niektoré lietadlá letisko skôr, ako do nich naložili batožinu.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.