Moskva 27. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexei Nikolskiy)
 
Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov odmietol informácie o tom, že 400 ruských vojakov bolo vyslaných do Venezuely. V nedeľu 27. januára to oznámili ruské mediá

Na snímke Dmitrij Peskov

“Nie, samozrejme, že nie,” odpovedal Peskov v relácii Moskva. Kremeľ. Putin. na otázku, či Rusko oficiálne potvrdzuje vyslanie vojakov do Venezuely.
Zverejnenie takejto informácie Peskov okomentoval s úsmevom, a to nasledovne: “Strach má veľké oči.”
Hovorca tiež vysvetlil, že nebezpečná situácia vo Venezuele vznikla priamym zásahom Spojených štátov do daných udalostí.
“Naši americkí kolegovia uznávajú predsedu parlamentu (Juana Guaidóa, pozn. red.) prezidentom. Ten sa usiluje o uzurpáciu moci v krajine, a to tak bleskovo, že nikto nemal ani čas sa spamätať. Spôsob, ktorým k tomu došlo, samozrejme svedčí o stopercentné synchronizáciu podujatí (s Washingtonom, pozn. red.),” povedal Peskov.
Dňa 25. januára agentúra Reuters informovala o tom, že boli do Venezuely vyslaní žoldnieri ruských súkromných vojenských spoločností, a to za účelom ochrany súčasného prezidenta Nicolasa Madura.
Dva dni pred tým sa venezuelský opozičný líder a predseda parlamentu, Juan Guaidó, vyhlásil na pozadí demonštrácií za dočasného prezidenta krajiny. Guaidóa ako nového lídra Venezuely okamžite uznali USA, Kanada a ďalšie krajiny Latinskej Ameriky. Rusko však už dlho uznáva za zákonného prezidenta Venezuely Madura.
 
Príspevok Strach má veľké oči. V Moskve sa vysmiali informácii o vyslaní ruských žoldnierov do Venezuely zobrazený najskôr Hlavné správy.