Banská Bystrica 7. októbra (TASR/HSP/Foto:TASR/Branislav Račko)

Lásku namiesto nenávisti, aj s takýmito heslami sa dnes do protifašistického pochodu v uliciach Banskej Bystrice zapojila verejnosť. Na pochod, ktorého úlohou bolo podľa organizátorov poukázať na vzmáhajúcu sa radikalizáciu a extrémizmus, prišlo približne 350 ľudí. Akcia je vyvrcholením kampane Spolu je nás viac, za ktorou stojí banskobystrická platforma Nie v našom meste
Na snímke účastníci protifašistického pochodu v Banskej Bystrici

“My bežní občania, členovia platformy Nie v našom meste, si myslíme, že to nie je cesta. Naopak, cesta je tolerancia. Napriek tomu, že nemusíme byť zajedno vo všetkých otázkach, v otázke tolerancie a v tom, aby sa nestávali neprávosti bežným ľuďom v kraji, sme zajedno,” uviedla koordinátorka platformy Martina Strmeňová.
Pochod prebehol podľa organizátorov na plánovanej trase od Vajanského námestia až po Námestie SNP a bez akýchkoľvek problémov. “Odkazy, ktoré ľudia nechávali, boli veľmi aktuálne a silné,” dodala Strmeňová s tým, že v mobilizácii k voľbám bude platforma pokračovať aj naďalej.
Samotná platforma Nie v našom meste vznikla ako reakcia na víťazstvo Mariana Kotlebu vo voľbách v roku 2013. Odvtedy funguje ako neformálne združenie aktivistov a organizácií, ktorým záleží na rozvoji slobody, tolerancie a ľudských práv v Banskej Bystrici.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.