Praha 31. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-The Canadian Press-Dave Chidley)

Komentátorka Karolína Stonjeková bola hosťom u Luboša Xavera Veselého v XTV. Venovala sa súčasnej situácii okolo koronavírusu. Na pretras prišli aj zúfalé snahy skôr populárnych osobností strhnúť na seba pozornosť

Na snímke Gréta Tumbergová

Luboš Veselý na začiatku rozhovoru poprosil Stonjekovú o komentár k informáciám o tom, že v médiách prebleskla správa o klimatickej aktivistke Grete Thunbergovej, ktorá sa vraj mala nakaziť koronavírusom.

Celá táto informácia má jednoduché pozadie koronavírus je tak dominantná téma posledných niekoľkých týždňov, že veľa ľudí, ktorí si predtým zvykli na svetlá lámp a na to, že sú v strede pozornosti, zrazu strašne zle znášajú, že je tu iná téma, ktorá ich zoslabuje, vyhlásila Karolína Stonjeková.

Pozrite sa na českú politickú scénu, ako sa teraz politici snažia v tom koronavírusovom šialenstve nájsť niekde nejakú medzierku, ktorou by sa mohli zviditeľniť, povedala komentátorka a dodala: Každý sa v tom snaží nájsť nejaký priestor, aby na seba poukázal.

Následne sa vrátila ku Thunbergovej. Podľa jej názoru sa môžeme od ekologickej aktivistky dočkať aj ďalších zúfalých krokov, aby na seba strhla mediálnu pozornosť.

Môže sa stať, že, ak tá jej hviezda bude upadať, tak sa môžeme v budúcnosti dočkať toho, že nielen že prekonala koronavírus, ale môžeme sa dočkať aj informácie, že prekonala, napríklad zmenu pohlavia a podobne, pretože pre ňu bude stále ťažšie a ťažšie na seba nejako mediálne poukázať, dodala Stonjeková k Thunbergovej.

Žijeme v bezpečnej krajine

V rozhovore sa Xaver venoval tiež téme bezpečia na úrovni štátu. Komentátorka reagovala slovami, že sme si za posledné desiatky rokov zvykli na stav, keď nás nič neohrozuje. Teraz sa situácia údajne rýchlo zmenila.

Všetci sme si mysleli, že žijeme vo svete, ktorý je bezpečný, a to bezpečie nejde spochybniť(), a teraz sa situácia dramaticky otočila. My ani nevieme, aké dôsledky nám to prinesie do budúcnosti, uviedla komentátorka.

Stonjeková na záver zdôraznila, že teraz žijeme v období, keď sa svet výrazne mení.

Likvidácia agenta Plavca Jaromíra Štětiny

Komentátorka Karolína Stonjeková si predtým vymenila názory s bývalým europoslancom Jaromírom Štětinom, a to kvôli výrokom novinára Tomáša Etzlera na adresu prezidenta Miloša Zemana.

Milá Karolina Stonjeková, pán Etzler si môže dovoliť svoj necenzúrovaný slovník (ktovie či povedal, čo tu uvádzate), pretože mu to velí jeho veľká životná skúsenosť. Obdivujem vašu odvahu Etzlera takto napadnúť, napísal Štetina na adresu Stonjekovej.

Milý Jaruško Štětina, chápem to správne, že keď pán Etzler povie o prezidentovi, že sa, citujem, posral aj pošťal, tak ide o slovník človeka s veľkou životnou skúsenosťou, zatiaľ, čo keď ja poviem, že pán Etzler svojím výrokom zďaleka najviac prezradil sám o sebe, tak je to napádanie? To máte teda pozoruhodný dvojaký meter, ale to je asi tak všetko, čo si na vás človek vezme. A propo  ak neviete, že Etzler skutočne na adresu prezidenta tieto slová napísal (k vašej veľkej smole), tak to, chlapče drahý, nemáte komentovať. Asi som naivná, ale čakala by som, že bývalý europoslanec by mohol byť dostatočne gramotný na to, aby si vedel informácie overiť. Či, aby vedel prinajmenšom úplne obyčajne googliť! Zvlášť keď ide o politika, ktorý tak rád bojuje s dezinformáciami!!! Nie je to pravda?“ uviedla.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj