Štokholm 14. februára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Tim Ireland)
 
Švédsky Štokholm chce do svojej kandidatúry na usporiadanie zimných olympijských hier v roku 2026 zapojiť aj futbalistu Zlatana Ibrahimoviča

Na snímke Zlatan Ibrahimovič

Hlavné mesto najväčšej škandinávskej krajiny chce zorganizovať zimný športový sviatok v spolupráci so strediskom Aare. Štokholm je jeden z dvojice kandidátov popri talianskom Miláne, ktoré plánuje spolupracovať s Cortinou d’Ampezzo. Práve slávny 37-ročný futbalový útočník v službách amerického Los Angeles Galaxy Ibrahimovič by mohol podporiť kandidatúru svojej vlasti. V prípade, že sa tak stane, pôjde do “bitky” proti mestu, s ktorým sa spájala aj jeho futbalová kariéra, keďže v minulosti si obliekal dresy milánskych tímov Inter a AC.
“Bolo by fantastické, ak by sa ‘Ibra’ k nám pripojil. Viem, že je veľmi zaneprázdnený, ale zároveň je mi jasné, že Švédsko miluje tak, ako málo ľudí,” povedal výkonný riaditeľ tímu švédskej olympijskej kandidatúry Richard Brisius. Dejisko ZOH 2026 bude definitívne známe 24. júna 2019.
 
Príspevok Štokholm chce pri kandidatúre na usporiadanie ZOH 2026 využiť aj Zlatana Ibrahimoviča zobrazený najskôr Hlavné správy.