Stíhanému Číňanovi nepomohla ani anonymita davu. Vyhľadali ho aj medzi desiatkami tisíc ľudí

Nančang 17. apríla 2018 (HSP/Foto: screenshot SCMP)
 
Polícia zatkla stíhaného muža v juhovýchodnej Číne na základe toho, že jej moderná technológia rozpoznávania tváre ho pomohla identifikovať v 50-tisícovom dave na koncerte hongkonskej popovej hviezdy Jackyho Cheunga minulý týždeň v Nančangu v provincii Ťiang-si

Číňan označený ako “Ao”, modernou technológiou rozpoznaný v 50-tisícovom dave

Ako napísali noviny Kankan News podľa South China Morning Post (SCMP), 31-ročný muž pomenovaný len ako “Ao” bol stíhaný pre nešpecifikované ekonomické zločiny. So svojou ženou šiel na koncert jedného z najväčších popových hviezd až 90 km z mesta Žangšu do Nančangu.
Cítil sa v bezpečí v takom obrovskom dave a bol údajne prekvapený, keď sa polícii podarilo nájsť ho v ňom. Vyjadril sa, že radšej by na ten koncert nešiel, keby vedel, že ho tam polícia dokáže identifikovať.
“Ao bol podozrivý z podieľania sa na ekonomickom zločine a dostal sa do zoznamu stíhaných v národnom online systéme,” uviedol policajt Li Jin. “Bol veľmi prekvapený s prázdnym výrazom v tvári, keď sme ho chytili.”
Čína je považovaná za svetového lídra v rozvoji technológie rozpoznávania tváre pre rôzne účely, vrátane orgánov činných v trestnom konaní. Projekt, ktorý spustil ministerstvo verejnej bezpečnosti v roku 2015, bol v štádiu vývoja v spolupráci s bezpečnostnou spoločnosťou so sídlom v Šanghaji.
 
Príspevok Stíhanému Číňanovi nepomohla ani anonymita davu. Vyhľadali ho aj medzi desiatkami tisíc ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)