Moskva 11. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Andrei Stasevich)
 
Proti Rusku ide prúd propagandy, v ktorom je väčšina správ fiktívnych, povedal herec, osobitný zástupca ruského ministerstva zahraničia pre rusko-americké humanitárne vzťahy Steven Seagal

Na snímke americký herec a producent Steven Seagal

“Myslím, že celý tento príbeh s tajnými dohodami medzi Ruskom a prezidentom Spojených štátov, a že sa prezident Spojených štátov na tom podieľa, je fantázia,” povedal Seagal na kanáli Fox News.
Podľa neho je to spojené s vnútorným politickým bojom v krajine medzi republikánmi a demokratmi, konzervatívcami a liberálmi.
“A je jedno, či je to legálne alebo nelegálne, či je to amorálne – spravia čokoľvek, aby vyhrali v tejto bitke, kde zvíťazí ich agenda,” povedal herec.
Dodal, že Amerika prichádza k prelomovému bodu, kedy si republikáni a demokrati musia uvedomiť, že potrebujú spolupracovať viac civilizovane.
Steven Seagal bol menovaný za osobitného zástupcu ruského ministerstva zahraničných vecí pre rusko-americké humanitárne vzťahy na začiatku augusta. Jeho úlohou je podporovať ďalší rozvoj rusko-amerických vzťahov v humanitárnej sfére, vrátane interakcie v oblasti kultúry, umenia a podobne.
 
Príspevok Steven Seagal sa vyjadril k protiruskej propagande zobrazený najskôr Hlavné správy.