New York 20. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vincent Thian)

Americká tenistka Sloane Stephensová sa po troch mesiacoch rozišla s trénerom Svenom Groeneveldom. Víťazka US Open z roku 2017 oznámila ukončenie profesionálnej spolupráce so skúseným koučom v utorok na sociálnej sieti

Na snímke americká teniskta Sloane Stephensová

“Po dlhšom zvažovaní som sa rozhodla, že sa naše cesty rozídu. Zmena nikdy nie je jednoduchá, veľmi si však cením, čo sme spolu dokázali,” uviedla na Twitteri bývalá svetová trojka a v súčasnosti 11. hráčka rebríčka WTA.

Dvadsaťšesťročná Stephensová je tak týždeň pred štartom záverečného grandslamového turnaja sezóny US Open bez trénera. Groeneveld ju viedol od mája 2019, predtým sa na konci minulého roka rozišla s Kamau Murrayom. Päťdesiatštyriročný Groeneveld dlhé roky trénoval niekdajšiu svetovú jednotku Rusku Mariu Šarapovovú, ich spolupráca sa skončila v marci 2018. Predtým spolupracoval aj s Monicou Selešovou, Arantxou Sanchezovou Vicariovou, Mary Pierceovou, Caroline Wozniackou a v roku 2008 priviedol k titulu na Roland Garros Ana Ivanovičovú.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj