Steinmeier odsúdil v telefonáte s Rivlinom pálenie izraelských zástav v Berlíne

Berlín/Jeruzalem 14. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier opakovane odsúdil pálenie izraelských zástav pri berlínskych protestoch voči rozhodnutiu USA uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela.
Na snímke nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier

V telefonáte s najvyšším izraelským predstaviteľom, prezidentom Reuvenom Rivlinom Steinmeier podľa informácií tlačovej agentúry DPA z Jeruzalema hovoril o “hlboko rušivých prejavoch antisemitizmu počas vlny antiizraelských aktivít v Berlíne v priebehu uplynulého týždňa”.
“Podobné akty nenávisti a rasizmu” nemajú miesto v Nemecku, povedal Steinmeier podľa informácií Rivlinovej kancelárie a dodal, že páchatelia budú trestnoprávne stíhaní.
Izraelský prezident sa poďakoval Nemecku za boj proti “rastu antisemitizmu” a všetkých foriem nenávisti. “Je to hrozba pre celú spoločnosť,” dodal Rivlin.
Nemecká polícia vyšetruje pálenie izraelských zástav počas piatkovej demonštrácie pri Brandenburskej bráne pre podozrenie z trestného činu poškodzovania symbolov iného štátu. O dva dni neskôr došlo v Berlíne pri ďalších protestoch opäť k zapáleniu izraelskej zástavy, čo sa však už pri utorkových protestoch v okolí Hlavnej železničnej stanice nemeckej metropoly neopakovalo.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.