Berlín 27. septembra 2017  (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Markus Schreiber)

Nemecké médiá poskytli provokáciám Alternatívy pre Nemecko (AfD) v predvolebnej kampani priveľa priestoru. Pre internetové vydanie periodika Die Zeit to dnes uviedol nemecký spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier
Na snímke nový nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier

Porušenie tabu by sa nemalo vyplácať, povedal Steinmeier bez toho, aby konkrétne menoval akúkoľvek politickú stranu, a dodal, že ten, koho za každú provokáciu pozvú do talkshow, sa cíti povzbudený k ďalším provokáciám.
Steinmeier však súčasne vyjadril aj porozumenie pre hnev a nespokojnosť občanov predovšetkým vo východonemeckých spolkových krajinách. “Niektorí ľudia majú dojem, že ich časť histórie nikdy nebola rešpektovaná ako rovnoprávna, a v tom sa ani len nemýlia,” citovala tlačová agentúra DPA slová nemeckého spolkového prezidenta.
Podľa jeho slov nejde pritom výlučne o zlomy v životopisoch z obdobia rokov 1989-1990, ide aj o chýbajúce ocenenie biografií o 25 rokov neskôr.
Ako je známe, Alternatíva pre Nemecko (AfD) výrazne posilnila práve na východe Nemecka, v Sasku získala v nedeľňajších parlamentných voľbách dokonca najviac hlasov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.