Berlín 10. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Michael Sohn)

Steinhausová sa stala historicky prvou ženou, ktorá viedla z pozície hlavného arbitra zápas najvyššej nemeckej súťaže
Futbalisti Herthy Berlín remizovali v nedeľňajšom dueli 3. kola nemeckej Bundesligy na domácom ihrisku s Werderom Brémy 1:1. Dvojica slovenských reprezentantov v službách Herthy Peter Pekarík a Ondrej Duda figurovala len na lavičke náhradníkov.
Rozhodkyňa Bibiana Steinhausová

Rozhodkyňou stretnutia bola 38-ročná Bibiana Steinhausová. Stala sa tak historicky prvou ženou, ktorá viedla z pozície hlavného arbitra zápas najvyššej nemeckej súťaže. Jej výkon po zápase pochválil útočník Herthy Vedad Ibiševič: “Veľký rešpekt. Neprekážalo by mi, keby bolo viac ženských rozhodkýň v lige.”
Nemka rozhodovala desať rokov v druhej najvyššej súťaži, pred sezónou 2017/2018 ju povýšili spolu s ďalšími tromi arbitrami do Bundesligy. Vo svojom premiérovom stretnutí udelila len jednu žltú kartu. “Je dôležité, aby rozhodcovia ukazovali silnú osobnosť, bez ohľadu na to, či ide o muža alebo ženu. Ona ju bez pochyby preukázala,” citovala agentúra DPA autora gólu Brém Thomasa Delaneyho.
Bundesliga – 3. kolo:
Hertha Berlín – Werder Brémy 1:1 (1:0)
Góly: 38. Leckie – 59. Delaney

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.